•  OGŁOSZENIA

   

   

 •  

  Szkolni prymusi

  w I semestrze roku szkolnego

   

  Wszystkim uczniom klas I – III gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu, którym jest Wasz rozwój osobisty. Dziękujemy, że jesteście zaangażowani i zmotywowani do osiągania wyników na miarę swoich możliwości. W następnym semestrze życzymy samych sukcesów, siły do przezwyciężania porażek i wewnętrznej motywacji do wszelkiego rozwoju i działania.

   

  wychowawcy klas I - III

   

  Klasa IV a

  Hennig Oliwia

  Sienkiewicz Oskar

  Galik Katarzyna

  Poręba Aleksandra

  Gajda Karolina

  Sielecki Mikołaj

  Klasa IV b

  Marsula Weronika

  Klasa V a

  Lińska Hanna

  Hinc Amelia

  Rondzio Natalia

  Malek Martyna

  Klasa V b

  Mutka Oliwia

  Fedoruk Natalia

  Kos Maja

  Sadowska Michalina

  Łysiak Łucja

  Klasa VI a

  Jóźwiak Zuzanna

  Mariak Nela

  Paczkowska Anna

  Supieta Mikołaj

  Klasa VI b

  Mysiorek Zuzanna

  Smoniowska Wiktoria

  Stach Agnieszka

  Szram Daria

  Gorczyńska Patrycja

   

   

   

 •  

  CYBERDŻUNGLA

  CZYLI SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE DLA RODZICÓW

  Dnia 27 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie w ramach programu „Bezpieczna Szkoła” odbyła się wywiadówka profilaktyczna dla rodziców na temat „Zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu” . Na spotkanie z rodzicami został zaproszony policjant Maciej Świętosławski z Powiatowej Komendy Policji w Sławnie. Prowadzący wykorzystał prezentację multimedialną do przedstawienia rodzicom programu „CYBERDŻUNGLA”, którego celem jest uświadomienie rodzicom, że dziecko, które spędza czas korzystając z Internetu nie jest zupełnie bezpieczne. Program umożliwia poznanie podstawowej struktury Internetu, zagrożeń płynących z poszczególnych form korzystania z sieci oraz naukę unikania sytuacji, w których dzieci mogą być zagrożone działaniem innych użytkowników Internetu.

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

   

   

  Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

  Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
  Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

  • Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
  • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
  • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
  • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
  • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
  • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
  • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
  • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
  • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
  • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
  • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
  • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
  • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

   

  Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą

  oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

  (źródło: www.policja.pl)

   

 • Czytelnictwo

  I semestr 2015/16

  Klasy młodsze:  

         I miejsce kl. II c - 13,8 książki na ucznia

        II miejsce kl. III a - 12,2 książki na ucznia

        III miejsce kl. I a - 8,2 książki na ucznia

  Klasy starsze:

        I miejsce kl. V b - 7,6 książki na ucznia

        II miejsce kl. VI b - 6,3 książki na ucznia.

  Najsłabiej : kl. IV b - 3,4 książki na ucznia. 

                         

 •  

   

  „Bezpieczna Szkoła – Szkoła bez przemocy”

   

  W dniach od 14.12. do 18.12.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie zorganizowano Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Bezpieczna Szkoła – Szkoła bez przemocy”. W tych dniach uczniowie uczestniczyli w warsztatach, spotkaniach edukacyjno-profilaktycznych, których celem było:

  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród uczniów;

  • zdobycie ważnych umiejętności życiowych, które uchronią uczniów przed podejmowaniem zachowań ryzykownych;

  • lepszego radzenia sobie, bez nadmiernego napięcia, z rozwiązywaniem problemów, które dostarcza im życie;

  • nauczenie pozytywnych zachowań w codziennym życiu w odniesieniu do życzliwego i tolerancyjnego podejścia do ludzi;

  • propagowanie zdrowego stylu życia poprzez krzewienie kultury fizycznej.

   Zajęcia prowadzone były przez zaproszonych przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Sławnie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie oraz kuratora sądowego – Anety Wronkowskiej.

   Dopełnieniem podjętych działań był  „Dzień Życzliwości” zorganizowany przez wychowawców, rodziców i uczniów klas I – III oraz Happening „Stop przemocy” przeprowadzony na sportowo przez uczniów klas IV – VI.

   

   

  Galeria:

 • Święto Pluszowego Misia w bibliotece

  2,3 i 4 grudnia trzy klasy pierwsze uczestniczyły kolejno w obchodach Święta Pluszowego Misia.  Organizatorami były tradycyjnie już biblioteki szkolna i miejska. Pierwszaki wraz z pluszowymi zabawkami miały okazję poznać historię pluszowego misia, wysłuchać utworów o misiach, oraz uczestniczyć w różnorodnych konkursach. Wszyscy się świetnie bawili. Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia w galerii.

  Link do galerii 

 •  

  STOP DOPALACZOM !

   

          W ramach działań w programie Bezpieczna Szkoła” 21 października i 25 listopada 2015 r. odbyły się warsztaty dla nauczycieli, uczniów kl. IV – VI i ich rodziców na temat Od Red Bulla do Mocarza – współczesne zagrożenie dla dzieci i młodzieży”. Warsztaty prowadził mgr Henryk Jeszke z Centrum Praw Człowieka i Profilaktyki Patologii Społecznych w Szczecinku. Zorganizowane warsztaty uświadomiły uczestnikom jakie zagrożenie dla zdrowia psychicznego i fizycznego niesie za sobą zażywanie „dopalaczy”.

     Galeria:

   

 •  

   

  Finał konkursu „Zabłyśnij na drodze”

  Spośród blisko 40 projektów i scenariuszy dotyczących promocji noszenia odblasków nasza szkoła otrzymała wyróżnienie!

  Jury konkursu miało bardzo trudne zadanie, aby spośród tylu zgłoszeń wybrać te najciekawsze. Dlatego, aby nagrodzić pomysły firma Bridgestone Stargard zdecydowała się poszerzyć grono zwycięzców i zafundować nie trzy, a cztery lekcje z udziałem Pani Doroty Stalińskiej. Dodatkowo zostanie rozdane 5 000 odblasków, które trafią nie tylko do laureatów, ale również do szkół, których pomysły zasłużyły na dodatkowe wyróżnienie czyli także do nas.

  „Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością w podejściu do tematu bezpieczeństwa proponując ciekawe rozwiązania takie jak lekcje z policjantami, odblaskowe pokazy mody czy filmy reklamujące odblaski.”

            Jury konkursu

   

   

   

 •  

   

  ŚWIĘTO MISIA NA ŚWIETLICY

   

  Świetlica szkolna przeżyła prawdziwe oblężenie misiów! W związku ze Świętem Pluszowego Misia, wychowankowie świetlicy przynieśli do szkoły swoich pluszowych przyjaciół. Każdy miś był inny i każdy miał swoją historię. Po prezentacji misiów odbyły się gry i zabawy z udziałem pluszaków. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Dzieciom dziękujemy a misie zapraszamy za rok!

   

  Link do galerii:

 •  

  „Odblaskowy zawrót głowy”

   

   

  Kliknij tutaj: Odblaskowy_zawrot_glowy_-_SP_nr_1_w_Slawnie.ppsx

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

       W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do programu „Bezpieczna Szkoła”, który organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
   

       Głównym celem Programu „Bezpieczna Szkoła” jest inspirowanie osób i instytucji zajmujących się wychowaniem dzieci i młodzieży do nowatorskich działań profilaktycznych, ograniczenie demoralizacji wśród osób małoletnich oraz pomoc w realizacji działań związanych z bezpieczeństwem na terenie szkół województwa zachodniopomorskiego poprzez wyróżnienie innowacyjnych inicjatyw profilaktycznych oraz promowanie bezpieczeństwa w szkołach.
  Cele szczegółowe programu:

  1. Przekazanie uczniom informacji na temat działań  zmierzających do przeciwdziałania zagrożeniom: agresji słownej i fizycznej, kontaktu z osobami nieznajomymi, cyberprzemocy i uzależnień.
  2. Uświadomienie uczniom skutków łamania przepisów związanych z bezpieczeństwem.
  3. Zwrócenie uwagi uczniom na niebezpieczeństwa związane z nieprawidłowym zachowaniem się podczas pobytu w szkole i poza szkołą..
  4. Uświadomienie uczniom przyczyn agresji i przemocy.
  5. Rozwiązywanie problemów rówieśniczych w trudnych sytuacjach.
  6. Pedagogizacja rodziców na temat przemocy i uzależnień.
  7. Zorganizowanie warsztatów dla uczniów kl. IV – VI na temat „Od Redbulla do Mocarza – współczesne zagrożenie dzieci i młodzieży”.
  8. Uczenie rozwiązywania konfliktów w sposób nieagresywny.

  Program „Bezpieczna Szkoła” opracowano na podstawie:

  • badań ankietowych uczniów klas II – VI, które miały na celu analizę bezpieczeństwa uczniów w szkole, określenie obszaru zagrożeń i podjęcie działań profilaktycznych;
  • Programu Wychowawczego Szkoły i Szkolnego Programu Profilaktyki;
  • programu przeciwdziałania przemocy „Nie bądź obojętny”;
  • obserwacji zachowań uczniów w szkole podczas zajęć lekcyjnych i przerw międzylekcyjnych oraz różnorodnych imprez, uroczystości szkolnych i poza szkolnych, w tym wycieczki.

   

  Osoby oraz instytucje wspierające program.
  Pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni Szkoły Podstawowej nr 1  im. Kornela Makuszyńskiego  w Sławnie, rodzice, Komenda Powiatowa Policji w Sławnie, Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Sławnie, Straż Pożarna w Sławnie, Pogotowie Ratunkowe w Sławnie, Sąd Rodzinny w Sławnie , Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, Centrum Praw Człowieka i Profilaktyki Patologii Społecznych w Szczecinku.

   

 •  

   

   

  V edycja programu „Śniadanie Daje Moc”

   

  Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto było obchodzone w piątek - 6.11.2015. Zmiana ta wynika z faktu, iż 8 listopada wypada w dzień wolny od pracy (niedziela). Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Właśnie dlatego 6 listopada na ławkach szkolnych znalazły się zdrowe produkty, a najmłodsi uczniowie naszej szkoły zamieniali się w doskonałych kucharzy. Na stołach nie zabrakło kanapkowych uśmiechów, piesków, serduszek z szynki czy czupryny z kiełków. Wspólnie przygotowane i  spożyte śniadanie zachęciło także wielu „niejadków” do spróbowania zdrowych warzyw.

   

  Link do galerii:

 •  

  "Puk, puk, to ja,

  mały uczeń, pierwszaczek..."

  Udekorowana sala gimnastyczna, pierwszaki w strojach galowych z tradycyjnymi biretami i przejęci rodzice – tak o godzinie 9.00 - 16 października 2015 r. w poczet uczniów naszej szkoły przyjęliśmy nowych kolegów. Pierwszaki z przejęciem i powagą słuchały tekstu przysięgi. Trzymając rękę na sercu uroczyście obiecali, że będą starć się wiedzieć więcej niż wiedzą, będą dbać o dobre imię szkoły i swojego domu rodzinnego, a swoją postawą zdobędą zaufanie otoczenia. Pani Dyrektor przeprowadziła króciutki sprawdzian wiedzy naszych najmłodszych uczniów, który dzieci został zdany znakomicie, a potem białą różą pasowała każdego pierwszaka na ucznia szkoły. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: pani Grażyna Grabowska - Naczelnik Wydziału do Spraw Społecznych i Edukacji, p. Małgorzata Mysiorek - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. Krzysztof Kowalczyk - Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie. Po części oficjalnej pierwszaki zaprezentowały artystyczny dowód gotowości szkolnej: odważnie recytowały wiersze i  z dziecięcą radością śpiewały piosenki. Udowodniły, że wytrwałą pracą, systematycznymi ćwiczeniami i wsparciem dorosłych można przetrzeć szlaki do klasy pierwszej.

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

  "Duża przerwa"

  czyli pokój nauczycielski okiem uczniów

  Dnia 09.10.2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Krótką akademię pt. „Duża przerwa” przygotowali uczniowie klas IV wraz z wychowawcami p. Celiną Cieśla i p. Mirosławą Sadowską, a także chórek szkolny prowadzony przez panią Annę Berlińską. Podczas uroczystości dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca nauczyciela „od kuchni”, gdyż młodzi aktorzy wcielili się w role nauczycieli.

           Był to dzień szczególny, w którym uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców złożyli podziękowania oraz życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

   

  Link do galerii:

 •  

   

   

  ZAKOŃCZENIE LATA W ŚWIETLICYlaugh

   

  Dzieci ze  świetlicy szkolnej pożegnały lato na sportowo. Uczestnicy zajęć korzystając  z ostatnich promieni słońca wesoło bawili się na boisku Orlik. Skoki na skakance, wyścigi z użyciem kroczków, konkursy na kręcenie obręczą i gra w piłkę to tylko niektóre z form rekreacyjno-sportowych jakie zaproponowano uczniom. Na koniec zabawy zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

  EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

   

  Za nami kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku hasłem przewodnim akcji było „Dziedzictwo utracone, dziedzictwo ocalone”. W sobotę, 12 września, w sali kinowej Sławieńskiego Domu Kultury zaprezentowane zostały prace uczestników konkursu „ Sławno po wojnie”. Wśród wyróżnionych prac znalazł się film zrealizowany przez ubiegłoroczne absolwentki naszej szkoły: Roksanę Nowicką, Julię Pitus, Karolinę Wenc i Karolinę Miszczyk. Do udziału w filmie zaproszeni zostali mieszkańcy Sławna, którzy opowiedzieli o życiu w powojennym mieście. Byli to: Pani Irena Burda oraz Panowie Romuald Mikoński i Ryszard Liminowicz.

  Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w realizacji filmu a uczennicom życzymy powodzenia w Gimnazjum.

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

   

   

  "Gracja" celem wizyty delegacji z Niemiec

   

  Dnia 15 września Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie gościła niemiecką delegację z miasta partnerskiego Ribnitz-Damgarten. W skład delegacji weszli: Marzena Ratajczyk – przedstawiciel firmy BauBeCon, Ullrich Balke – laureat Złotego Gryfa Sławieńskiego i prezes Zarządu Budownictwa w Ribnitz-Damgarten oraz Katherine Rosenbohm – instruktor tańca nowoczesnego z Ribnitz-Damgarten. Celem wizyty było spotkanie z zespołem tańca „Gracja” prowadzonego przez instruktor Annę Marciniak-Zielińską i prezentacja jego dorobku artystycznego. Zespół pod okiem instruktorki zaprezentował lekcje pokazowe różnych stylów tańca. Wspólne rozmowy zaowocowały pomysłem przyszłorocznego wyjazdu sławieńskiego zespołu na Święto Bursztynu ( niemiecki odpowiednik Dni Sławna) do niemieckiego miasta. Zespół miałby okazję zaprezentować swoje taneczne umiejętności szerszej publiczności, a zarazem nawiązać współpracę z niemieckim odpowiednikiem zespołu. Na ten cel przedstawiciele obu miast będą starali się pozyskać środki unijne z Euroregionu Pomerania. (fot. i tekst Rafał Szymczewski)

  Link do galerii:

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego
  ul. Kossaka 31
  76-100 Sławno
 • 059 810 38 27

Galeria zdjęć