•  OGŁOSZENIA

   

   

   

 •  

   

  Finał konkursu „Zabłyśnij na drodze”

  Spośród blisko 40 projektów i scenariuszy dotyczących promocji noszenia odblasków nasza szkoła otrzymała wyróżnienie!

  Jury konkursu miało bardzo trudne zadanie, aby spośród tylu zgłoszeń wybrać te najciekawsze. Dlatego, aby nagrodzić pomysły firma Bridgestone Stargard zdecydowała się poszerzyć grono zwycięzców i zafundować nie trzy, a cztery lekcje z udziałem Pani Doroty Stalińskiej. Dodatkowo zostanie rozdane 5 000 odblasków, które trafią nie tylko do laureatów, ale również do szkół, których pomysły zasłużyły na dodatkowe wyróżnienie czyli także do nas.

  „Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością w podejściu do tematu bezpieczeństwa proponując ciekawe rozwiązania takie jak lekcje z policjantami, odblaskowe pokazy mody czy filmy reklamujące odblaski.”

            Jury konkursu

   

   

   

 •  

   

  ŚWIĘTO MISIA NA ŚWIETLICY

   

  Świetlica szkolna przeżyła prawdziwe oblężenie misiów! W związku ze Świętem Pluszowego Misia, wychowankowie świetlicy przynieśli do szkoły swoich pluszowych przyjaciół. Każdy miś był inny i każdy miał swoją historię. Po prezentacji misiów odbyły się gry i zabawy z udziałem pluszaków. Było mnóstwo śmiechu i zabawy. Dzieciom dziękujemy a misie zapraszamy za rok!

   

  Link do galerii:

 •  

  „Odblaskowy zawrót głowy”

   

   

  Kliknij tutaj: Odblaskowy_zawrot_glowy_-_SP_nr_1_w_Slawnie.ppsx

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

       W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do programu „Bezpieczna Szkoła”, który organizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
   

       Głównym celem Programu „Bezpieczna Szkoła” jest inspirowanie osób i instytucji zajmujących się wychowaniem dzieci i młodzieży do nowatorskich działań profilaktycznych, ograniczenie demoralizacji wśród osób małoletnich oraz pomoc w realizacji działań związanych z bezpieczeństwem na terenie szkół województwa zachodniopomorskiego poprzez wyróżnienie innowacyjnych inicjatyw profilaktycznych oraz promowanie bezpieczeństwa w szkołach.
  Cele szczegółowe programu:

  1. Przekazanie uczniom informacji na temat działań  zmierzających do przeciwdziałania zagrożeniom: agresji słownej i fizycznej, kontaktu z osobami nieznajomymi, cyberprzemocy i uzależnień.
  2. Uświadomienie uczniom skutków łamania przepisów związanych z bezpieczeństwem.
  3. Zwrócenie uwagi uczniom na niebezpieczeństwa związane z nieprawidłowym zachowaniem się podczas pobytu w szkole i poza szkołą..
  4. Uświadomienie uczniom przyczyn agresji i przemocy.
  5. Rozwiązywanie problemów rówieśniczych w trudnych sytuacjach.
  6. Pedagogizacja rodziców na temat przemocy i uzależnień.
  7. Zorganizowanie warsztatów dla uczniów kl. IV – VI na temat „Od Redbulla do Mocarza – współczesne zagrożenie dzieci i młodzieży”.
  8. Uczenie rozwiązywania konfliktów w sposób nieagresywny.

  Program „Bezpieczna Szkoła” opracowano na podstawie:

  • badań ankietowych uczniów klas II – VI, które miały na celu analizę bezpieczeństwa uczniów w szkole, określenie obszaru zagrożeń i podjęcie działań profilaktycznych;
  • Programu Wychowawczego Szkoły i Szkolnego Programu Profilaktyki;
  • programu przeciwdziałania przemocy „Nie bądź obojętny”;
  • obserwacji zachowań uczniów w szkole podczas zajęć lekcyjnych i przerw międzylekcyjnych oraz różnorodnych imprez, uroczystości szkolnych i poza szkolnych, w tym wycieczki.

   

  Osoby oraz instytucje wspierające program.
  Pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni Szkoły Podstawowej nr 1  im. Kornela Makuszyńskiego  w Sławnie, rodzice, Komenda Powiatowa Policji w Sławnie, Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Sławnie, Straż Pożarna w Sławnie, Pogotowie Ratunkowe w Sławnie, Sąd Rodzinny w Sławnie , Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie, Centrum Praw Człowieka i Profilaktyki Patologii Społecznych w Szczecinku.

   

 •  

   

   

  V edycja programu „Śniadanie Daje Moc”

   

  Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto było obchodzone w piątek - 6.11.2015. Zmiana ta wynika z faktu, iż 8 listopada wypada w dzień wolny od pracy (niedziela). Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Właśnie dlatego 6 listopada na ławkach szkolnych znalazły się zdrowe produkty, a najmłodsi uczniowie naszej szkoły zamieniali się w doskonałych kucharzy. Na stołach nie zabrakło kanapkowych uśmiechów, piesków, serduszek z szynki czy czupryny z kiełków. Wspólnie przygotowane i  spożyte śniadanie zachęciło także wielu „niejadków” do spróbowania zdrowych warzyw.

   

  Link do galerii:

 •  

  "Puk, puk, to ja,

  mały uczeń, pierwszaczek..."

  Udekorowana sala gimnastyczna, pierwszaki w strojach galowych z tradycyjnymi biretami i przejęci rodzice – tak o godzinie 9.00 - 16 października 2015 r. w poczet uczniów naszej szkoły przyjęliśmy nowych kolegów. Pierwszaki z przejęciem i powagą słuchały tekstu przysięgi. Trzymając rękę na sercu uroczyście obiecali, że będą starć się wiedzieć więcej niż wiedzą, będą dbać o dobre imię szkoły i swojego domu rodzinnego, a swoją postawą zdobędą zaufanie otoczenia. Pani Dyrektor przeprowadziła króciutki sprawdzian wiedzy naszych najmłodszych uczniów, który dzieci został zdany znakomicie, a potem białą różą pasowała każdego pierwszaka na ucznia szkoły. Swoją obecnością uroczystość uświetnili: pani Grażyna Grabowska - Naczelnik Wydziału do Spraw Społecznych i Edukacji, p. Małgorzata Mysiorek - Przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. Krzysztof Kowalczyk - Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sławnie. Po części oficjalnej pierwszaki zaprezentowały artystyczny dowód gotowości szkolnej: odważnie recytowały wiersze i  z dziecięcą radością śpiewały piosenki. Udowodniły, że wytrwałą pracą, systematycznymi ćwiczeniami i wsparciem dorosłych można przetrzeć szlaki do klasy pierwszej.

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

  "Duża przerwa"

  czyli pokój nauczycielski okiem uczniów

  Dnia 09.10.2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Krótką akademię pt. „Duża przerwa” przygotowali uczniowie klas IV wraz z wychowawcami p. Celiną Cieśla i p. Mirosławą Sadowską, a także chórek szkolny prowadzony przez panią Annę Berlińską. Podczas uroczystości dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda praca nauczyciela „od kuchni”, gdyż młodzi aktorzy wcielili się w role nauczycieli.

           Był to dzień szczególny, w którym uczniowie oraz przedstawiciele Rady Rodziców złożyli podziękowania oraz życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

   

  Link do galerii:

 •  

   

   

  ZAKOŃCZENIE LATA W ŚWIETLICYlaugh

   

  Dzieci ze  świetlicy szkolnej pożegnały lato na sportowo. Uczestnicy zajęć korzystając  z ostatnich promieni słońca wesoło bawili się na boisku Orlik. Skoki na skakance, wyścigi z użyciem kroczków, konkursy na kręcenie obręczą i gra w piłkę to tylko niektóre z form rekreacyjno-sportowych jakie zaproponowano uczniom. Na koniec zabawy zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

  EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

   

  Za nami kolejna edycja Europejskich Dni Dziedzictwa. W tym roku hasłem przewodnim akcji było „Dziedzictwo utracone, dziedzictwo ocalone”. W sobotę, 12 września, w sali kinowej Sławieńskiego Domu Kultury zaprezentowane zostały prace uczestników konkursu „ Sławno po wojnie”. Wśród wyróżnionych prac znalazł się film zrealizowany przez ubiegłoroczne absolwentki naszej szkoły: Roksanę Nowicką, Julię Pitus, Karolinę Wenc i Karolinę Miszczyk. Do udziału w filmie zaproszeni zostali mieszkańcy Sławna, którzy opowiedzieli o życiu w powojennym mieście. Byli to: Pani Irena Burda oraz Panowie Romuald Mikoński i Ryszard Liminowicz.

  Jeszcze raz dziękujemy za pomoc w realizacji filmu a uczennicom życzymy powodzenia w Gimnazjum.

   

  Link do galerii:

   

   

 •  

   

   

  "Gracja" celem wizyty delegacji z Niemiec

   

  Dnia 15 września Szkoła Podstawowa nr 1 w Sławnie gościła niemiecką delegację z miasta partnerskiego Ribnitz-Damgarten. W skład delegacji weszli: Marzena Ratajczyk – przedstawiciel firmy BauBeCon, Ullrich Balke – laureat Złotego Gryfa Sławieńskiego i prezes Zarządu Budownictwa w Ribnitz-Damgarten oraz Katherine Rosenbohm – instruktor tańca nowoczesnego z Ribnitz-Damgarten. Celem wizyty było spotkanie z zespołem tańca „Gracja” prowadzonego przez instruktor Annę Marciniak-Zielińską i prezentacja jego dorobku artystycznego. Zespół pod okiem instruktorki zaprezentował lekcje pokazowe różnych stylów tańca. Wspólne rozmowy zaowocowały pomysłem przyszłorocznego wyjazdu sławieńskiego zespołu na Święto Bursztynu ( niemiecki odpowiednik Dni Sławna) do niemieckiego miasta. Zespół miałby okazję zaprezentować swoje taneczne umiejętności szerszej publiczności, a zarazem nawiązać współpracę z niemieckim odpowiednikiem zespołu. Na ten cel przedstawiciele obu miast będą starali się pozyskać środki unijne z Euroregionu Pomerania. (fot. i tekst Rafał Szymczewski)

  Link do galerii:

   

 •  

  Rozmowy/konsultacje rodziców z  nauczycielami

  w roku szkolnym 2015 / 2016

   

  Lp.

  Nauczyciel

  Dzień

  Lekcja

  1.  

  Berlińska Anna

  wtorek

  11.40 – 12.25

  1.  

  Bobko Emilia

  wtorek

  8.55 – 9.40

  1.  

  Bocheńska-Michalik Ilona

  wtorek

  11.40 – 12.25

  1.  

  Bryndal Katarzyna

  piątek

  8.55 – 9.40

  1.  

  Byszewska Ewa

  poniedziałek

  10.45 – 11.30

  1.  

  Cieśla Anna

  wtorek

  8.00 – 8.45

  1.  

  Cieśla Celina

  wtorek

  12.40 – 13.25

  1.  

  Czaplińska - Jęsiek Zofia

  wtorek

  do  15.00

  1.  

  Czesnowska Agnieszka

  poniedziałek

  11.40 – 12.25

  1.  

  Duha Małgorzata

  czwartek

  9.50 – 10.30

  1.  

  Hennig Agnieszka

  poniedziałek

  8.55 – 9.40

  1.  

  Król Anna

  wtorek

  9.50 – 10.30

  1.  

  Lach Magdalena

  czwartek

  10.45 – 11.30

  1.  

  Machłaj Anna

  wtorek

  13.35 – 14.20

  1.  

  Marciniak – Zielińska Anna

  czwartek

  10.45 – 11.30

  1.  

  Mendoń Katarzyna

  środa

  9.50 – 10.30

  1.  

  Niewiadomski Mirosław

  poniedziałek

  9.50 – 10.30

  1.  

  Sadowska Mirosława

  wtorek

  8.00 – 8.45

  1.  

  Stach Ewelina

  wtorek

  8.55 – 9.40

  1.  

  Wardak Jolanta

  środa

  9.00 – 10.00

  1.  

  Wieczorek Jolanta

  wtorek

  8.55 – 9.40

   

 •      ZBIÓRKA MAKULATURY

   

  Pobiliśmy swój zeszłoroczny rekord. Zebraliśmy 9 ton makulatury o 1000 kg więcej niż w roku ubiegłym. Mistrzami okazali się:

  I miejsce klas IV b (obecna V b) - 2000 kg

  II miejsce klasa I c (obecna II c) - 1170 kg

  III miejsce klasa V b (obecna VI b) - 1150 kg

   

  KLASA

  I SEMESTR

  II SEMESTR

  RAZEM

  I a

  160

  230 390

  I b

  580

  560 1140

  I c

  960

  210

  1170

  II a

  200

  150

  350

  II b

  300

  300 600

  III a

  200

  0 200

  III b

  230

  0 230

  III c

  290

  300 590

  IV a

  320

  240 560

  IV b

  850

  1150

  2000

  V a

  150

  0 150

  V b

  600

  550

  1150

  VI a

  210

  0 210

  VI b

  150

  110 260

  Razem

  5200

  3800 9000
   
 •  

   

  Organizacja roku szkolnego 2015/2016

   

  Rozpoczęcie roku szkolnego

  1 września 2015 r.

  Zimowa przerwa świąteczna

  23-31 grudnia 2015 r.

  Ferie zimowe

  1 - 14 lutego 2016 r.r.

  Sprawdzian klas VI

  5 kwietnia 2016 r.

  Wiosenna przerwa świąteczna

  24 - 29 marca 2016 r.

  Dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych

  2 listopada 2015 r.

  4 i 5 stycznia 2016 r.

  5 kwietnia 2016 r

  2 maja 2016 r.

  27 maja 2016 r.

  Zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych

  24 czerwca 2016 r.

   

 •  

  7 września w klasach I odbyło się spotkanie z Panem policjantem M.Świętosławskim pod hasłem „Przyjaciele Gryfusia”. Celem było zapoznanie i przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez dzieci oraz wyrabianie w nich nawyku prawidłowego zachowania się na ulicy. Spotkanie odbywało się w formie zabawy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały policjanta, który uczulał za zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez ulicę w wyznaczonych do tego miejscach. Pierwszaki poznały kilka znaków drogowych oraz zasad dotyczących bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każde dziecko powinno posiadać. Na zakończenie dzieci otrzymały również materiały edukacyjne, dzięki którym zdobytą wiedzę będą mogły utrwalać i poszerzać.

   

 • Uczeń naszej szkoły Piotr Kowalczyk z klasy V a podczas wakacji wykazał się niebywale odpowiedzialną postawą, która z pewnością jest godna naśladowania. Piotrek znalazł portfel z pieniędzmi i bez wahania udał się na policję, aby oddać zgubę. O wyczynie chłopca informowały nas lokalne media, ale 3 września pani Dyrektor otrzymała również list od Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Sławnie kom. Zbigniewa Dankowskiego. W otrzymanym piśmie  wyrażono  „najwyższe uznanie za piękną postawę, która powinna być wzorem do naśladowania.”  Piotrkowi gratulujemy tak dojrzałej decyzji, a rodzicom składamy serdeczne gratulacje.

 •  

   

   

  STYPENDIUM SZKOLNE

   

  Wnioski o stypendim szkolne można pobierać w Urzędzie Miejskim od dnia 24 sierpnia 2015 r. w pokoju nr 47. Informację można również uzyskać pod numerem (59)810-00-61

  Termin składania wniosków: 1 - 15 września 2015 r.

   

  OSOBY UPRAWNIONE DO OTRZYMANIA ŚWIADCZENIA:

  • uczniowie szkół publicznych i niepublicznych / podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,
  • słuchacze publicznych kolegiów nauczycielskich, nauczycielskich kolegiów języków obcych i kolegiów pracowników służb społecznych,

  do czasu ukończenia 24 roku życia, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów w rodzinie, miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia /słuchacza/ uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może przekroczyć 456 zł netto.
   

   

 •  

   

  WYPRAWKA SZKOLNA 2015 r.

   

  PODSTAWA PRAWNA

  • art. 90 u. ust. 4 pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U.2004.256.2572 j.t. ze zm.);

  • projekt Uchwały Rady Ministrów z dnia 22 maja 2015 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. – „Wyprawka szkolna”;

  • projekt rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 22 maja 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych.

   

  KTO MOŻE SKORZYSTAĆ Z POMOCY W 2015 ROKU

  W roku szkolnym 2015/2016 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych  do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania skierowana zostaje do:

  • uczniów klasy III szkoły podstawowej,

  • z autyzmem (w tym z zespołem Aspergera).

   MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA WNIOSKU

   

  Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników składa się do dyrektora szkoły,
  do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016.

  Wniosek składa się w terminie ustalonym odpowiednio przez wójta gminy, burmistrza
  lub prezydenta miasta, właściwego ze względu na siedzibę szkoły.

  Do wniosku należy dołączyć: 

  • zaświadczenie o wysokości dochodów (w uzasadnionych przypadkach do wniosku można dołączyć oświadczenie o wysokości dochodów);

  • w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta
   ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego, można przedłożyć zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego;

   

  KRYTERIA PRZYZNAWANIA POMOCY

  Pomoc w formie dofinansowania na zakup podręczników będzie przysługiwać:

  • uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie
   nie przekracza kryterium dochodowego
   , o którym mowa w art. 5 ust. 1  ustawy
   z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz.U.2015.114), tj. 574 zł  netto na jedną osobę w rodzinie;

  • uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 5 ust. 1  ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych,     w przypadkach określonym w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U.2015.163), na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne  i społeczne.

    

  WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA

  Dofinansowanie zakupu podręczników w roku 2015 r. będzie wynosić do 225,00 zł.

   

  ROZLICZENIE ZAKUPU

  Zwrot kosztów zakupu podręczników następuje po przedłożeniu dowodu zakupu do wysokości wartości pomocy określonej w rozporządzeniu, tj. do kwoty 225,00 zł.

  W przypadku zakupów indywidualnych dowodem zakupu jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica, prawnego opiekuna, rodzica zastępczego, rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników.  Do oświadczenia należy dołączyć informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w roku 2015 „Wyprawka szkolna”.

   

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego
  ul. Kossaka 31
  76-100 Sławno
 • 059 810 38 27

Galeria zdjęć