Szkolne Konkursy Przedmiotowe

Terminy Szkolnych Konkursów Przedmiotowych z:

• języka polskiego
  • języka angielskiego
  • języka niemieckiego
  • matematyki.

Terminy_konkursow_2017-2018.pdf

Liczba odwiedzin

Sobota 20.01.2018

Zebrania z rodzicami w roku 2017/2018

1.  14 września, godzina 16.00 - informacyjne zebranie rodziców

2.  21 listopada, godzina 16.00 - międzysemestralne zebranie rodziców

331 stycznia, godzina 16.00 - zebranie rodziców podsumowujące I semestr

4.  16 kwietnia, godzina 16.00 - międzysemestralne zebranie rodziców

Dni wolne

Zbliżające się dni wolne to:

15-28 stycznia - ferie zimowe

Zbiórka makulatury

„Mistrzowie zbiórki makulatury roku szkolnego 2017/2018”

Przebieg:

• uczniowie zbierają makulaturę w dwóch etapach: od 02. 10. 2017 r. do 31. 12. 2017 r. oraz od 01. 01. 2018 r. do 31. 05. 2018 r.;
  • makulatura powinna być czysta i przewiązana sznurkiem;
  • przyniesiona przez danego uczestnika makulatura będzie ważona i ewidencjonowana; (p. Łukasz Wlazło);

Ogłoszenie wyników:

• raz w miesiącu zostaną przedstawione wyniki dotychczas zebranej makulatury na szkolnej stronie internetowej oraz MPGKiM Sp. z o.o. / www.mpgkim.slawno.pl;
  • rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie ostatecznych wyników nastąpi do dnia 15.01.2018 r. – I etap oraz 15.06.2018 r. –  II etap;

Nagrody dla laureatów:

• po każdym etapie trzech najlepszych zbieraczy z danej placówki oświatowej, wytypowanych przez opiekuna otrzyma dyplom oraz nagrodę;
  • zwycięska szkoła otrzyma nagrodę rzeczową równowartości 3 000 zł, pozostałe otrzymają wyróżnienia;

Organizatorem konkursu jest MPGKiM Sp. z o.o. w Sławnie

• Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego
    ul. Kossaka 31
    76-100 Sławno

15-28 stycznia - ferie zimowe

31 stycznia - zebrania rodziców

Aktualności

• W środę  10 stycznia  w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, których  tematem było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Pani Asia opowiadała  o różnych niespodziewanych sytuacjach, które mogą zdarzyć się podczas zimowych zabaw, także tych na śniegu i lodzie. Przypomniała zasady bezpieczeństwa obowiązujące dzieci, kiedy przebywają poza domem, na przykład, gdy pojawią się nieoczekiwane spadki temperatur, a także zaprezentowała sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci obejrzały film „Bezpieczne ferie w domu”. Nabyta wiedza i poznane umiejętności pomogą uczniom zachować szczególną ostrożność w okresie zbliżających się ferii zimowych.

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, dnia 10 stycznia 2018r. odbyło się spotkanie edukacyjno - profilaktyczne z udziałem Pani Magdaleny Skrzeczkowskiej - pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Sławnie.

Pani Magdalena przypomniała uczniom na jakie niebezpieczeństwa narażeni są w czasie zimowego wypoczynku. Omówione zostały zagrożenia mogące występować w miejscu zamieszkania, na drogach, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zabawę w okolicy zamarzniętych zbiorników wodnych. Prowadząca przypomniała dzieciom o obowiązku noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Ponadto poruszyła kwestię niebezpieczeństwa związanego z nawiązywaniem znajomości z nieznajomymi, także tymi poznanymi przez Internet. Zwróciła uwagę na sposoby walki z wirusem grypy.

• W piątek 5 stycznia w naszej szkole rozbrzmiewały prawdziwe taneczne rytmy. To wszystko za sprawą balu karnawałowego, zorganizowanego dla klas I – III. Wśród księżniczek, wróżek, policjantów, najróżniejszych wojowników  czy zwierzaków trudno było rozpoznać uczniów, których inwencja twórcza w doborze strojów przekraczała najśmielsze wyobrażenia. Zabawę poprowadzili animatorzy Kulka i Kulek - animatorzy imprez rozrywkowych dla dzieci.  Program balu był bardzo urozmaicony. Dzieci brały udział nie tylko w zabawie ale w różnego rodzaju konkursach, tańcach i pląsach.

• Fascynująca przygoda z „Paddingtonem 2”

5 stycznia 2018 r. sympatyczny niedźwiadek Paddington zabrał uczniów kl. IV b i IV c w niezwykłą podróż poszukiwania tajemniczej księgi. Pełne zwrotów akcje, komiczne przygody misia oraz chwile pełne wzruszeń pozwoliły dzieciakom oderwać się od codzienności i udać w świat fikcji. Można było się domyślić, iż nikt podczas seansu nie będzie znudzony. Wszyscy usatysfakcjonowani, pełni uśmiechu i refleksji wyszli z sali kinowej, zapamiętując myśl Paddingtona, aby dostrzegać w innych dobro, dzięki czemu sami będziemy lepsi.
    Wyjazd zorganizował p. G. Buczkowski, zaś opiekunami były p. K. Skibińska oraz I. Pieńkos-Supieta.
    Na koniec na wszystkich czekała miła niespodzianka, każdy z uczestników seansu otrzymał plakat – kalendarz z podobizną sympatycznego niedźwiadka.

•      Czytelnictwo - I semestr

Ilość wypożyczonych książek