•  

    - Obrazek 1

   KONKURSY PRZEDMIOTOWE

   ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY

   W minionym tygodniu w naszej placówce odbyły się szkolne etapy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, podczas których uczniowie mięli okazję sprawdzić swoją wiedzę aż z dziesięciu przedmiotów.

   Miło nam poinformować, że do etapu rejonowego zakwalifikowały się następujące osoby:

   KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

   I miejsce - NIEMKOWICZ KAROLINA klasa VIII a

   II miejsce - KOS MAJA klasa VIII b

   KONKURS MATEMATYCZNY

   I miejsce - NIEMKOWICZ KAROLINA klasa VIII a

   II miejsce - HENNIG OLIWIA klasa VII a

   KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

   I miejsce - RĘKAS OLIWIER klasa VI b

   II miejsce - MARSULA WERONIKA klasa VII b

   KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

   I miejsce – HINC AMELIA klasa VIII a

   KONKURS CHEMICZNY

   I miejsce – MUTKA OLIWIA klasa VIII b

   II miejsce – NIEMKOWICZ KAROLINA klasa VIII a

   KONKURS GEOGRAFICZNY

   I miejsce – MALEK MARTYNA klasa VII a

   II miejsce – LIŃSKA HANNA klasa VIII a

   KONKURS FIZYCZNY

   I miejsce – NIEMKOWICZ KAROLINA klasa VIII a

   II miejsce – LIŃSKA HANNA klasa VIII a

   KONKURS HISTORYCZNY

   I miejsce – MALEK MARTYNA klasa VIII a

   II miejsce – FEDORUK NATALIA klasa VIII b

   KONKURS BIOLOGICZNY

   I miejsce – MALEK MARTYNA klasa VIII a

   II miejsce – LIŃSKA HANNA klasa VIII a

   KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE

   I miejsce – LIŃSKA HANNA klasa VIII a

   II miejsce – PORĘBA MICHAŁ klasa VIII a

    

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

    

  • ,,Wiedzę możemy zdobywać od innych,

   ale mądrości musimy nauczyć się sami"

    

   W dniu 19 października  w naszej szkole odbyło się  Ślubowanie Klas Pierwszych. Najmłodsi uczniowie naszej szkolnej społeczności złożyli uroczyste Ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie  uczestniczyli w ceremonii pasowania.  Aktu pasowania na ucznia dokonała  pani  dyrektor Aneta Świątek. Od tej chwili Pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie.

   Drodzy pierwszoklasiści!

   Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce, dużo powodów do uśmiechu i radości. Oby nasza szkoła była dla Was drugim domem, w którym spotkacie miłych kolegów i koleżanki oraz wspaniałych nauczycieli.

    

  •  

    - Obrazek 1

   17.10.2018 w Szkole Podstawowej w Niemicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w mini piłce nożnej rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach rywalizowało 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do półfinału dotarły drużyny: SP 1 Sławno, SP Lejkowo, SP Żukowo i SP Wrześnica.  Po wygranym półfinale z Żukowem drużyna naszej szkoły spotkała się z SP Lejkowo, kończąc brawurowo mecz  wynikiem 2:0 i zapewniając sobie tym samym tytuł Mistrza Powiatu.
   Skład zespołu: D. Szymański, J. Czyż, M. Rosiak, B. Kostrzewiński, F. Okrutny, H. Drzewiecki, B. Znojek, M. Włodarczyk, L. Włoszek, J. Macurek.

    

    

  •         

    - Obrazek 1

    

        Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 10.00 nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej. Tam już czekała na wszystkich grupa teatralna oraz szkolny chór, który powitał zgromadzonych piosenką. Następnie można było podziwiać talenty aktorskie i recytatorskie uczniów w przedstawieniu, pt. „Trudna szkolna dola”. Spektakl ukazywał w żartobliwy  sposób codzienność lekcji, a także przerw. Scenki te wywoływały uśmiech na twarzach, ale jednocześnie skłaniały do przemyśleń, iż praca nauczyciela nie należy do najłatwiejszych, a i obowiązki uczących się wymagają czasami ogromnego trudu oraz poświęcenia.

            Miłym i zaskakującym momentem okazały się życzenia dla nauczycieli spontanicznie nagrane przez uczniów różnych klas na szkolnym korytarzu.

            Dziękujemy wszystkim, a szczególnie uczniom z klas V za zaangażowanie w przygotowanie obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

   Opiekunami przedsięwzięcia byli: p. A.Berlińska, p. G.Buczkowski,

   p. M.Niewiadomski oraz p. I.Pieńkos-Supieta.

    

  • Konkurs plastyczny kl. I- III

    

    Jesień dostarcza nam wiele pomysłów i stanowi źródło inspiracji. Mając na uwadze ogromny potencjał możliwości tkwiący w naszych dzieciach, zorganizowałyśmy  w naszej szkole jesienny konkurs, którego głównym tematem było zaprojektowanie sukienki dla Pani Jesieni pt. „Jesień w żółtej sukience- i ty możesz zostać projektantem mody”.

   Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej. Kształtowanie wrażliwości dzieci na otaczające je środowisko oraz tworzenie atmosfery zadowolenia i radości z dobrze wykonanego zadania. W konkursie wzięło udział 44 uczniów.

   Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe. Autorzy prac zostali nagrodzeni upominkiem i dyplomem. 

   Po długich naradach jury wyłoniło zwycięzców:

   I miejsce – Grzegorz Gutowski

   II miejsce- Julia Noga

   III miejsce- Antoni Gracz

    

   Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy podziękowania, a zwycięzcom gratulujemy!

    

    - Obrazek 1

    

    - Obrazek 2

    

    - Obrazek 3 - Obrazek 4

    

    - Obrazek 5

  • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

    - Obrazek 1

               Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Rozwijanie umiejętności językowych jest  zarówno koniecznością, jak i prawem  KAŻDEGO z nas – takie  jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków.        

               Tego dnia w klasach V – VIII na lekcjach języka angielskiego rozmawiano na temat różnych języków, uczniowie w grupach zmagali się z zadaniami językowymi takimi jak: Running Dictation – czyli „biegające dyktando”, słowa dookoła Europy (uczniowie w grupach wyszukiwali brakujących słów w różnych językach europejskich), uczniowie mogli także dowiedzieć się, a nawet zaprezentować odgłosy zwierząt w różnych językach, pozostali musieli odgadnąć jakie to zwierzę, co okazało się nie lada zagadką.

               Nasi uczniowie także pochwalili się znajomością zwrotów w językach obcych m.in. w języku rosyjskim, czeskim, holenderskim. 

               Kolejnym zadaniem, tym razem dla uczniów klas VII – VIII było przygotowanie plakatów na temat wcześniej wylosowanych krajów europejskich. Młodzież wykazała się pomysłowością w wyszukiwaniu informacji i ciekawostek o danych krajach, o czym możemy się przekonać spacerując po korytarzach szkolnych, gdzie zaprezentowane są wykonane prace.

   Celina Cieśla

    

  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

   1 października obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie klas I-IV rozpoczęli całoroczną akcję pt.Mądra szkoła czyta dzieciom. Nauczyciele klas I-III i poloniści uczący w klasach IV będą przez cały rok szkolny rozpoczynać lekcje od kilku minut z książką. Zachęcamy wszystkich do głośnego czytania dzieciom. Jest to bardzo ważne gdyż rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, stymuluje rozwój.

   Zapraszamy do obejrzenia albumu fotograficznego.

  • - Obrazek 1

    

   W poniedziałek 24 września uczniowie klasy VIII b i VI a gościli w szkole wyjątkowe osoby – Pana Zbigniewa Kluszczyńskiego oraz Pana Józefa Kwiatkowskiego.

   Pan Zbigniew Kluszczyńsk przedstawił historię i elementy mundurów żołnierskich, które tydzień wcześniej udostępnił szkole w formie wystawy. Następnie pan Józef  Kwiatkowski, kombatant z czasów II wojny światowej, opowiedział uczniom o swojej młodości na Wołyniu oraz żołnierskich przygodach. Spotkanie zakończyło się serdecznym pożegnaniem i wspólną fotografią.

    

    - Obrazek 2

  • Kolejny sukces "Gracji"-

   - wytańczyli srebrny medal!!

    

   W dniach 8- 16 września 14 osobowa grupa tancerzy ze szkolnego zespołu tanecznego "Gracja" reprezentowały nasze województwo na Międzynarodowym Festiwalu Tańca we Włoszech w Lido di Jesolo. Wśród występujących znaleźli się artyści z Niemiec, Malty, Gruzji, Kazachstanu, Portugalii, Ukrainy, Anglii, Włoch, Białorusi, Bułgarii i Polski. Podczas trwających 3 dni przeglądów jury obejrzało 122 prezentacje podzielone na 5 grup wiekowych. Wysoki poziom artystyczny, różnorodność tańca, strojów i muzyki towarzyszyło wszystkim występom. W finale wystąpiło 34 grupy, które zdobyły najwyższą ilość punktów.  "Gracja" ze  SP nr 1- instruktor Anna Marciniak-Zielińska zatańczyła na gali głównej choreografię pt. "Przebudzenie" i stanęła na podium otrzymując srebrny medal tj. II miejsce w kategorii do lat 14. W wyniku tak wysokich osiągnięć zespół jest nominowany do udziału w Międzynarodowym Festiwalu „FAZISI”, który obywa się co roku w Gruzji. Dzieci i ich opiekunowie ze Sławna otrzymali zaproszenie  z rąk pani poseł Bożeny Kamińskiej, która gościła oficjalnie jako polska parlamentarzystka na Międzynarodowym Festiwalu „ORFEUSZ W ITALII 2018” w Lido di Jesolo. Tancerze będą jedynymi reprezentantami Polski, a celem wyjazdu jest promowanie polskiej kultury wśród zespołów z Azji i Europy. To ogromne

   wyróżnienie, ale też bardzo duże wyzwanie. Zespoły mają 14 miesięcy na perfekcyjny szlif techniczny.

  • Aktualizacja danych

   Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  •  

   "Gdy myślę wolność..."

   W dniu dzisiejszym (18.09)  uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w imprezach, organizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. O godz. 10 rozpoczął się heppenning, zorganizowany przez nauczycieli i uczniów Liceum Ogólnokształcącego pod hasłem „ Gdy myślę wolność...”. Impreza przygotowana została w ramach obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości. Następnie uczniowie udali się do ratusza miejskiego, gdzie o godz. 11.00 rozpoczęło się spotkanie zorganizowane w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Sąsiedztwo”. Hasło jest zachętą do poszukiwania podobieństw i różnic w losach społeczności i dziedzictwa kulturowego. Po wysłuchaniu wykładu dr hab. Daniela Kalinowskiego i Pani Adeli Kuik-Kalinowskiej nastąpiło rozstrzygnięcie Wielkiego Wakacyjnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego „Krajobrazy Niepodległej”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sławnie. Do konkursu zgłoszono 89 prac wykonanych różną techniką. Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły, tj:

   w dziedzinie fotografii:

           - 1 miejsce - Natalia Fedoruk, kl. VIII b za pracę "Jezioro Kryształ"

           - 3 miejsce - Arkadiusz Fedoruk, kl. IV a za pracę "Droga leśna”

    

   Na zakończenie spotkania Joanna i Zbigniew Kluszczyńscy opowiedzieli krótko o zorganizowanej wystawie prezentującej mundury kombatanckie z powiatu sławieńskiego oraz zbiorze powojennych pamiątek dot. Sławna.

  • KALENDARZ  IMPREZ 

   I  UROCZYSTOŚCI

   W  ROKU  SZKOLNYM  2018 / 2019

    

    

   LP.

   UROCZYSTOŚCI  I  IMPREZY

   TERMIN

   ODPOWIEDZIALNI

   1.

   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego  2018/ 2019;

   3 IX 2018 r.

   wszyscy nauczyciele

   2.

   Narodowe Czytanie - ,,Przedwiośnie"

   S. Żeromskiego

   10 X 2018 r.

   J. Bledziewska

   3.

   Europejskie Dni Dziedzictwa

   IX/X 2010r.

   E. Byszewska

   4.

   Szkolny Turniej Gry w Warcaby

   IX – X           2018 r.

   A. Marciniak–Zielińska

   5.

   Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznychw ramach Europejskiego Dnia Języków

   IX – X           2018 r.

   C. Cieśla,

   M. Niewiadowski,

   M. Olszewski

   6.

   Europejski Dzień Języków

   IX - X              2018 r.

   C. Cieśla,

   M. Niewiadowski,

   M. Olszewski

   7.

   Dzień Edukacji Narodowej

   12 X 2018 r.

   I. Pieńkos- Supieta,

   M. Niewiadomski,

   G. Buczkowski

   8.

   Ślubowanie uczniów klas I

   19 X  2018 r.

   M. Duha ,

   K. Mendoń,

   SU

   9.

   Apel z okazji Dnia Papieskiego

   X  2018 r.

   A. Król,

   J. Wardak,

   A. Berlińska

   10.

   Miejski Konkurs Historyczny

   X  2018 r.

   E. Byszewska

   11.

   Konkurs języka polskiego kl. VIII

   X 2018r.

   K. Bryndal,

   I. Pięńkos- Supieta,

   A.Hennig

   12.

   Konkurs Halloween¢owy klas IV- VIII

   X  2018 r.

   C. Cieśla,

   M. Niewiadowski,

   M. Olszewski

   13.

   „Jesień w żółtej sukience- i Ty możesz zostać małym projektantem mody"- konkurs plastyczny klas I- III

   X  2018 r.

   I. Szuba- Jóźwiak,

   A. Czesnowska

   14.

   „Patriotyzm i jego znaczenie w dniu dzisiejszym” – Konkurs – dowolna forma artystyczna ( plakat, piosenka, wiersz itp.)

   X 2018 r.

   A.Machłaj

   wychowawcy kl. IV - VIII

   15.

   Uroczystości z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości Polski

   9.XI 2018 r.

   K.Bryndal

   E.Stach

   16.

   ,,Święto Pluszowego Misia" kl. I- II

   XI  2018 r.

   J. Bledziewska

   17.

   Ojczyzna polszczyzna kl. VIII,

   Ojczyzna polszczyzna kl. VI- VII

    XI 2018r.

   I. Pięńkos- Supieta,

   A.Hennig

   18.

   Konkurs bożonarodzeniowy

   XI/XII  2018 r.

   A. Cieśla- Popczyk

   19.

   Jasełka Bożonarodzeniowe

   XII  2018 r.

   A. Król,

   J. Wardak,

   A. Berlińska

   20.

   Kiermasz ozdób świątecznych

   XII  2018r.

   A. Cieśla- Popczyk,

   I. Bocheńska- Michalik

    

   21.

   Konkurs recytatorski kl. IV- VIII

   XII  2018 r.

   A. Hennig

   22.

   Szkolny konkurs j. angielskiego dla uczniów klas VI – VII

   XII  2018 r.

   Cieśla C.

   Niewiadomski M.

   N. Olszewski

   23.

   Zabawa karnawałowa

   I/II 2019 r.

   Wychowawcy

   klas

   24.

   Konkurs Ortograficzny

   II  2019 r.

   I. Pieńkos- Supieta

   25.

   Konkurs Recytatorski kl. I- III

   II  2019 r.

   I. Szuba- Jóźwiak,

   A. Czesnowska

   26.

   Gala Tańca

   2 III  2019 r.

   A. Marciniak–Zielińska,

   E. Byszewska

   27.

   Konkurs matematyczny dla klas VII ,,Jeden z dziesięciu"

   III 2019 r.

   M. Lach,

   E. Stach,

   A. Michalak,

   G. Buczkowski

    

   28.

   Konkurs matematyczny dla klas IV- VIII ,,Kangur"

    III 2019 r.

   M. Lach,

   E. Stach,

   A. Michalak,

   G. Buczkowski

   29.

   ,,Tydzień z matematyką"

   III  2019 r.

   M. Lach, E. Stach,

   A. Michalak,

   G. Buczkowski

    

   30.

   Konkurs tematyczny ,,Życie i działalność Marii Skłodowskiej- Curie- kl. VII

   III  2019 r.

   M. Zanijat

   31.

   Konkurs języka polskiego kl. IV- V

   III  2019 r.

   I. Pięńkos- Supieta,

   32.

   Master of Spelling kl.II- III

   III  2019 r.

   C. Cieśla,

   M. Niewiadowski, M. Olszewski

   33.

   Szkolny konkurs kaligraficzny kl. I

   III 2019 r.

   M. Duha,

   K. Mendoń

   34.

   Konkurs wielkanocny

   III/IV 2019 r.

   A. Cieśla- Popczyk

   35.

   Kiermasz szkolny- ,,Wielkanocne zdobienie ciasteczek"

   III/IV 2019 r.

   Samorząd

   Uczniowski

   36.

   Kiermasz ozdób świątecznych

   IV 2019 r.

   A. Cieśla- Popczyk,

   I.Bocheńska- Michalik

   37.

   Konkurs przyrodniczy kl. II

   IV 2019 r.

   I. Szuba- Jóźwiak,

   A. Czesnowska

   38.

   Konkurs przyrodniczy kl. IV

   IV 2019 r.

   M. Sadowska

   39.

   Miejski konkurs matematyczny kl. III

   IV 2019 r.

   E. Bobko,

   J. Wieczorek

   40.

   ,,Tydzień z ekologią"

   IV/V 2019 r.

   M. Sadowska,

   A. Czesnowska

   41.

   Uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   26 IV 2019 r.

   M. Sadowska

   C. Cieśla

   42.

   Szkolny konkurs historyczny

   V 2019 r.

   E. Byszewska

   43.

   Konkurs informatyczny ,,Mistrz klawiatury" dla klas VI

   V 2019 r.

   M. Lach,

   E. Stach,

   A. Michalak,

   G. Buczkowski

   44.

   Konkurs ortograficzny kl. III

   V 2019 r.

   E. Bobko,

   J. Wieczorek

   45.

   ,,Mistrz szybkiego liczenia"- konkurs matematyczny kl. II

   V 2019 r.

   I. Szuba- Jóźwiak,

   A. Czesnowska

   46.

   Konkurs pisania z pamięci kl. II- ,,Co słyszę dobrze napiszę"

   V 2019 r.

   I. Szuba- Jóźwiak,

   A. Czesnowska

   47.

   Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem kl. I

   V/VI  2019 r.

   M. Duha,

   K. Mendoń

   48.

   Piknik rodzinny na sportowo kl. I- III

   V /VI 2019 r.

   Wychowawcy klas I- III

   49.

   Udział w akcji

    ,,Jak nie czytam jak czytam"

   VI 2019 r.

   J. Bledziewska

   50.

   Zakończenie roku wartości

   VI 2019 r.

   Samorząd

   Uczniowski

   51.

   Zakończenie Tanecznego Roku- Piknik Rodzinny

   VI  2019 r.

   A. Marciniak- Zielińska

   52.

   Święto Szkoły

   VI  2019 r.

   wychowawcy klas, nauczyciele

   53.

   Uroczyste pożegnanie absolwentów i zakończenie roku szkolnego 2018 /2019

   VI  2019 r.

   wychowawcy klas VI dyrektor szkoły

    

   Zatwierdzony do realizacji na radzie pedagogicznej w dniu 13 . 09. 2018 r.

    

  • - Obrazek 1REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

   „JESIEŃ W ŻÓŁTEJ SUKIENCE- I TY MOŻESZ ZOSTAĆ

   MAŁYM PROJEKTANTEM MODY”

    

   CELE KONKURSU

   1. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci
   2. Promowanie osiągnięć uczniów
   3. Wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych

   GŁÓWNY TEMAT PRACY

   Przedmiotem konkursu jest stworzenie pracy, której głównym tematem jest zaprojektowanie sukienki dla Pani Jesień

   ZASADY UCZESTNICTWA

   1. W konkursie biorą udział uczniowie klas I-III
   2. Każdy z autorów może zgłosić do konkursy tylko jedną pracę plastyczną
   3. Każda praca powinna zostać podpisana na odwrocie pracy ( metryczka: imię i nazwisko oraz klasa)

   TERMIN SKŁADANIA PRAC

   Prace należy składać do 26 września 2018 roku (do swoich wychowawców)

   OCENA PRACY

   Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja konkursowa

   KRYTERIA OCENY

   • Estetyka wykonanej pracy
   • Oryginalność, pomysłowość
   • Zgodność pracy z tematem
   • Walory artystyczne jak: kompozycja, gama kolorystyczna, technika wykonania

   KATEGORIE TECHNICZNE

   • Technika pracy dowolna
   • Format pracy- kartka A3
   • W pracy mogą być wykorzystane dary jesieni

   POSTANOWIENIA KOŃCOWE

   • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28 września 2018 roku
   • Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do publikacji prac biorących udział w Konkursie
   • Prace niezgodne z Regulaminem lub oddane po terminie nie będą oceniane
   • Udział w konkursie oznacza jednocześnie akceptację niniejszego regulamin

    

   Organizatorzy:

   Izabela Szuba-Jóźwiak

   Agnieszka Czesnowska

  •  

    - Obrazek 1

    

   Poczet sztndarowy podczas uroczystości

   odsłonięcia tablicy pamiątkowej

    

   Dnia 11 września poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej na cmentarzu komunalnym w Sławnie. Po mszy świętej w kościele p.w. WNMP uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej (dedykowanej żołnierzom 2. Korpusu Polskiego pod przywództwem gen. Władysława Andersa) miała miejsce przy Krzyżu Katyńskim na Cmentarzu Komunalnym w Sławnie.

    

    

    - Obrazek 2 - Obrazek 3

    

    - Obrazek 4

  • - Obrazek 1

   „Przyjaciele Gryfusia”

    

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.

   W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjantkę, która spotkała się z uczniami klasy Ia i I b. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjantka rozmawiała  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówiła zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniała również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Wszystkie dzieci otrzymały „Elementarz zasad bezpieczeństwa”  w ramach Zachodniopomorskiego Programu Edukacyjnego „Przyjaciele Gryfusia”. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

    - Obrazek 2

    - Obrazek 3

  •    - Obrazek 1

    

     3 września o godz. 9.00 powitaliśmy nowy rok szkolny, który przyniósł nam wiele zmian. Przede wszystkim mogliśmy powitać nową panią Dyrektor, którą została p. Aneta Świątek.

   Pani dyrektor przywitała przybyłych na uroczystość gości, a następnie swe słowa skierowała do uczniów życząc im owocnego i satysfakcjonującego roku szkolnego, który będzie obfitował w same sukcesy i radosne wydarzenia.

      W tym roku szkolnym na uroczystym apelu, w galowych strojach stanęło 376 uczniów, w tym 51 pierwszaków, którzy dopiero rozpoczną swą przygodę ze szkołą. Uczniowie w b.r. zostali podzieleni na 17 oddziałów. Po raz pierwszy mamy klasy ósme, przed którymi stoi odpowiedzialne i trudne zadanie. W kwietniu najstarsi uczniowie szkoły przystąpią do egzaminu z j. polskiego, matematyki i j. angielskiego. 

    

      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to także zasłużone przejście na emeryturę naszych poprzednich pań dyrektor: Anny Hrud i Barbary Słowik-Kaszak.

    - Obrazek 2 - Obrazek 3

      Pani Anna Hruzd to wieloletni pracownik „Jedynki”. Swą przygodę ze szkołą rozpoczęła  01 września 1986r., a od 2006 roku przejęła ster władzy z powodzeniem sprawując funkcję dyrektora. Na każdym etapie swojej kariery zawodowej odnosiła liczne sukcesy w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Była doceniana i wyróżniana przez władze szkolne oraz samorządowe. Nauczyciele pod kierownictwem pani Dyrektor podejmowali nowatorskie rozwiązania dydaktyczno – wychowawcze wspomagające uczniów w ich wszechstronnym rozwoju. Jako dyrektor podejmowała działania mające wpływ na jakość kształcenia, o czym świadczyły dobre wyniki uczniów ze sprawdzianu po klasie szóstej. Ważnym elementem w dążeniu do podnoszenia jakości pracy szkoły była realizacja w procesie kształcenia programów własnych nauczycieli i innowacji pedagogicznych.

   Szkoła kierowana przez Panią Annę Hruzd podejmowała działania na rzecz środowiska lokalnego. Dzięki Jej działaniom społeczność szkolna miała możliwość prezentacji swojego dorobku podczas wielu cyklicznych imprez dla mieszkańców Sławna. Pani Anna Hruzd była rzetelnym, kompetentnym Dyrektorem, nauczycielem i wychowawcą – osobą, która prawidłowo i z zaangażowaniem wykonywała obowiązki wynikające z zajmowanego stanowiska.

      Pani Wicedyrektor Barbara Słowik - Kaszak rozpoczęła pracę w Szkole Podstawowej nr 1 w Sławnie po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego. W naszej szkole pracowała od 1 września 1981 roku, czyli  przez 37 lat. Przez cały okres pracy zawodowej systematycznie dokształcała się i podnosiła swoje kompetencje. Jako wychowawca i nauczyciel była zawsze obowiązkowa, sumienna i kompetentna. Uczniowie prowadzonych przez nią klas uzyskiwali bardzo wysokie wyniki w nauce. Wdrażała uczniów do dyscypliny, aktywności, samodzielnego myślenia i rozwoju.   W swojej pracy zawodowej jako nauczyciel nauczania początkowego zawsze chętnie dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem. Była wzorem dla innych nauczycieli. Jako wicedyrektor wzorowo wywiązywała się z obowiązków służbowych wykazując duże zdolności organizacyjne. Stawiała wysokie wymagania sobie oraz całemu zespołowi nauczycielskiemu w zakresie unowocześniania procesu nauczania i wychowania.

       Swoją postawą działała motywująco na grono pedagogiczne. Wzorowo współpracowała z  Dyrektorem Szkoły we wszystkich pracach mających na celu poprawę jakości pracy szkoły. Aktywnie uczestniczyła w budowaniu pozytywnego wizerunku szkoły, współpracowała ze środowiskiem lokalnym współorganizując imprezy i przedsięwzięcia na jego rzecz.   Pani Barbara Słowik – Kaszak jest życzliwa, otwarta i serdeczna w kontaktach z ludźmi. Cechuje ją wysoka kultura osobista, takt pedagogiczny oraz konsekwencja w działaniu.

    

   Pozostaje nam tylko powiedzieć: dziękujemy!!!

    

    

  • Podręczniki i materiały ćwiczeniowe do religii

   na rok szkolny 2018/2109.

    

   I

   Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

   podręcznik i ćwiczenia

   ŚWIĘTY

   WOJCIECH

   AZ-11-01/10PO-1/11

   II

   Kochamy Pana Jezusa

   podręcznik i ćwiczenia

   ŚWIĘTY

   WOJCIECH

   AZ-12-01/10/P0-1/12

   III

   Przyjmujemy Pana Jezusa

   podręcznik i ćwiczenia

   ŚWIĘTY

   WOJCIECH

   AZ-13-01/10/P0-1/13

   IV

   Jestem chrześcijaninem

   podręcznik do religii

   ŚWIĘTY

   WOJCIECH

   AZ-21-01/10PO-1/11

   V

   Wierzę w Boga

   podręcznik

   ŚWIĘTY

   WOJCIECH

   AZ-22-01/10/P0-1/12

   VI

   Wierzę w Kościół

   podręcznik do religii

   ŚWIĘTY

   WOJCIECH

   AZ-23-01/10/P0-2/13

   VII

   Spotkanie ze Słowem

   podręcznik

   ŚWIĘTY

   WOJCIECH

   AZ-31-01/10PO-1/11

   VIII

   Aby nie ustać w drodze

   podręcznik

   ŚWIĘTY

   WOJCIECH

   AZ-32-01/10/P0-1/12

    

  •     - Obrazek 1

   Zakończyliśmy kolejny rok szkolny, który po raz kolejny obfitował w wiele sukcesów. Do szkoły uczęszczało 319 uczniów podzielonych na 15 klas.  Jak co roku nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie. Świadectwa z biało-czerwonym paskiem otrzymało 37 uczniów z klas IV – VII. Nauczyciele wystawili 2194 oceny roczne wyrażone stopniem i 129 ocen opisowych. Przyznano nagrody Super Ucznia, za najwyższą średnią w poziomie. Statuetki otrzymały:wśród uczniów klas czwartych – Hanna Miranowicz – 5,36
   wśród uczniów klas piątych –Agata Myślińska – 5,45
   wśród uczniów klas szóstych - Oliwia Hennig – 5,45
   wśród uczniów klas siódmych– Oliwia Mutka – 5,64

       Najwyższe średnie uzyskały klasy:

   • IV c – 4,44
   • IV a – 4,40
   • VII b – 4,15
   • V a – 4,12.
    Najwyższą frekwencją może się pochwalić klasa VII b, której uczniowie uczęszczali na zajęcia w 94% .

    

   Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom życzymy

   radosnych, wspaniałych, niezapomnianych, ale przede wszystkim bezpiecznych

   i beztroskich wakacji  oraz udanego wypoczynku z dala od wszystkich codziennych obowiązków...

    

   Link do galerii:

    - Obrazek 2

    

  •  

   WAKACJE TUŻ, TUŻ...

   Lato tuż, tuż! W naszej świetlicy dzieci rysują, malują, wycinają, lepią, dzięki czemu ćwiczą kreatywność i sprawność manualną. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru i kredki, ale wiele innych możliwości. W czerwcu  dzieci wykonały z kolorowego papieru  prace przestrzenne – „Słoneczniki”, „Lato na łące” oraz malowały farbami „Wzburzone fale”.

   „Moje wymarzone wakacje” Podczas zajęć  dzieci wypowiadały się na temat swoich upragnionych wakacjach.  Pod takim hasłem odbył się również konkurs plastyczny. Dzieci  za pomocą kredek pastelowych wykonały swoje  rysunki. Panie ze świetlicy wyróżniły  prace  następujących uczniów:

   1. Maja Kinczel
   2. Arek Fedoruk
   3. Daniela Kownacka.

    

   „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - Pod takim hasłem odbywały się zajęcia na świetlicy. Dzieci wypowiadały się, dlaczego są dumne ze swojego kraju. Co takiego warto jest zobaczyć  podróżując po Polsce. Jedną z możliwości zaprezentowania tego, czego się uczniowie dowiedzieli i nauczyli jest turniej „Jeden z Dziesięciu” wzorowany na znanym polskim teleturnieju. Odbył się on 12 czerwca na świetlicy  pod hasłem „Turniej wiedzy o Polsce”. W turnieju wzięli udział uczniowie klas I- IV .  Przygotowaniem  ponad 100 pytań zajęła się pani Asia z panią Kasią. Pytania dobrane były do wieku i wiedzy uczestników, obejmowały  wiadomości z geografii, historii i przyrody Polski. W pierwszym etapie finału każdy z uczestników miał 3 szanse, błędna odpowiedź na postawione pytanie powodowała utratę szansy. W drugim etapie zostali kandydaci, którzy otrzymali po 2, 3 punkty. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi uczestnik wskazywał osobę do kolejnego pytania. Do trzeciego etapu przeszli uczniowie z największa ilością zdobytych punktów . Zwyciężczynią została Marysia  Pominkiewicz, drugie miejsce zajęła    Basia Pominkiewicz, trzecie miejsce   zajęli –Mariusz Dankowski i Antoś  Siwiuk.  Wszystkim  uczestnikom  gratulujemy wiedzy i wytrwałości, a zwycięzcom  życzymy dalszych sukcesów.

   Witajcie wakacje! Jak co roku przed rozpoczęciem wakacji nauczycielki przeprowadziły zajęcia, których głównym celem było przede wszystkim kształtowanie nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach mogących wystąpić w okresie wakacji. Zagadnienia poruszane na zajęciach związane były z ruchem drogowym i dotyczyły: bezpiecznej jazdy rowerem, autobusem, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, a także właściwych zachowań w przypadku ataku psa i kontaktu z osobą "obcą , nie branie od obcych osób słodyczy, bo nigdy nie wiadomo, co może się w nich znajdować. Nauczycielki przypomniały również dzieciom numery alarmowe, wdrażały do właściwego i bezpiecznego organizowania zabaw.

   21  czerwca - przed zakończeniem roku szkolnego  panie przygotowały dla wszystkich dzieci  słodką niespodziankę. Wspólnie podziękowaliśmy sobie za mile spędzone chwile w świetlicy. Odbyły się wspólne tańce i śpiewy  piosenek wakacyjnych.  Było bardzo wesoło i radośnie.

   Link do galerii:

    - Obrazek 1

    

  • - Obrazek 1

    

   13 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny dla klas I. Najmłodsi uczniowie przystępując do rywalizacji musieli wykazać się umiejętnością pięknego, starannego i bezbłędnego pisma. Z obu klas pierwszych zostało wytypowane po 5 osób. Zwyciężczyniami konkursu zostały:

   I miejsce – Maja Kowalska

   II miejsce – Amelia Lokś

   III miejsce – Kalina Bielecka.

    

   Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom!

  strona:

  Wiadomości

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego
   ul. Kossaka 31
   76-100 Sławno
  • 059 810 38 27

  Galeria zdjęć