• Film "Wspomnienie"

   wśród laureatów konkursu Via Vitae!

           

    

            Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sławnie zdobyli 3 miejsce w konkursie filmowym zrealizowanym w ramach projektu Via Vitae - autorskiego programu profilaktycznego Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. To duży sukces naszych uczniów, ponieważ do konkursu przystąpiło aż 20 szkół powiatu sławieńskiego! Zadaniem młodzieży było nakręcenie krótkiego filmu fabularnego zgodnie z wylosowaną wcześniej tematyką: "zdarzenia komunikacyjne, wypadki drogowe". Uczniowie podjęli to trudne wyzwanie i nakręcili emocjonujący film pt. "Wspomnienie". Projekt przedstawia losy przyjaciółek, które z powodu lekkomyślności, nieuwagi, nieprzestrzegania przepisów drogowych, spotkała straszna tragedia. Obraz powstał dzięki zaangażowaniu i pomysłowości uczniów: Oliwii Mutki, Mai Kos, Michaliny Sadowskiej, Małgorzaty Kisielowskiej, Dagmary Krzymińskiej, Oliwii Hennig oraz Filipa Pitusa. Podczas zmagań z projektem uczniów wspierali nauczyciele: Karolina Skibińska i Grzegorz Buczkowski. Praca na planie była niezwykłym doświadczeniem, podczas którego uczniowie wiele się nauczyli i świetnie bawili!

    

    

    - Obrazek 1

   Obejrzyj:

   Film_Wspomnienie.mp4

    

  •  

   Wizyta biskupa

    

       4.06.2018 r. w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć biskupa pomocniczego Krzysztofa Zadarko. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i radosnej atmosferze. Niestety, ze względu na ograniczony czas wizyty mogliśmy pochwalić się tylko niewielką częścią naszych umiejętności.

   Na początku przywitaliśmy biskupa piosenką w wykonaniu naszego najmłodszego wokalisty Adasia Antosika, potem popłynęły utwory wyśpiewane przez szkolny zespół muzyczny kierowany przez p. A. Berlińską. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali tancerze zespołu tanecznego „Gracja”. W kolejnej części ksiądz biskup przemówił do młodzieży, tłumacząc jak ważna w życiu jest modlitwa oraz nauczył nas wesołego wierszyka, przypominającego o chodzeniu do kościoła. Zaskoczeniem dla wszystkim okazała się duża liczba pytań zadawanych biskupowi, które niestety, trzeba było ograniczyć, jak już wcześniej wspomniano, ze względu na krótki czas wizyty. Należy również wspomnieć, iż w naszej szkole jest bardzo duża liczba wolontariuszy, co też zrobiło na naszych gościach ogromne wrażenie.

   Prawie godzinne spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem biskupa K. Zadarko, ks. poboszcza M. Krzywickiego oraz p. Dyrektor A. Hruzd z grupą osób działających w Szkolnym Wolontariacie „Jedyneczka”.

   Link do galerii:

    - Obrazek 1

    

  • Noc bibliotek - 8 czerwca o 18.00     

   ul. Rapackiego 16a

   Miejska Biblioteka Publiczna w Sławnie przy ul.Rapackiego 16 a,  zaprasza 8 czerwca (w piątek) na godz.18.00 na ,,Noc bibliotek".

   W programie:

   - wieczór kabaretowy Danuty Siwiec,

   - projekcja filmu ,,Tarapaty",

   - gry planszowe,

   - bookcrossing,

   - gorące nowości książkowe,

   - słodki poczęstunek.

    

  •   - Obrazek 1 - Obrazek 2

   Wiosna w pełni. Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku.  Otaczająca przyroda raczy nas pięknymi widokami kwitnących drzew i kwiatów.  Dookoła słychać piękny śpiew  ptaków.  Na zajęciach  odbyły się pogadanki  związane z tym tematem. Dzieci  wykonały kolorowe motyle, które zostały wykorzystane do dekoracji sali.   

                                                                                            

   "Nie błądzi ten kto czyta" -  pod takim hasłem odbyły się zajęcia związane   ze świętem  książki oraz pogadanki na temat: „Co lubimy czytać, dlaczego warto czytać”.  Dzieci słuchały bajek czytanych  przez panie i kolegów  tj. „Zaczarowany flet”, „Dwunastu myśliwych”. Odbyły się dwie lekcje biblioteczne dla uczniów  klasy pierwszej w szkolnej bibliotece, prowadzone przez panią Jolantę Bledziewską  oraz dla uczniów klas trzecich w miejskiej bibliotece prowadzone przez panią  Beatę Zajączkowską. Podsumowaniem zajęć był konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater” oraz „Moja ulubiona książka”. Najciekawsze prace zostały nagrodzone upominkami i zostały umieszczone w galerii na korytarzu szkolnym. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie:

   1. Roksana Szczepanek kl. Ia
   2. Sofiia Sakhnenko kl.Ia
   3. Hanna Chmielewicz kl.Ia
   4. Lena Torowicz kl.I b
   5. Małgorzata Krzyżniak kl. Ib
   6. Zuzanna Krzemińska  kl.IIa
   7. Szymon Zaborowski kl. II a
   8. Alicja Szczepanek kl. IV b

    

   26 maja  to Dzień Matki . W naszej świetlicy dzieci doskonale pamiętały o tym święcie  i chętnie z  tej  okazji  wykonały laurkę z kolorowych papierowych kółek. Następnie  wypełniły ich druga stronę  pięknymi życzeniami, a potem wręczały jako prezent.

   Dzień Dziecka.  Z tej okazji w  środę  30 maja panie ze świetlicy zorganizowały   uczniom  turniej sportowy. Odbyły się różne konkurencje  zespołowe: przerzucanie piłki,  noszenie piłeczki na rakiecie, rzuty piłką do celu. Dzieci miały możliwość robienia baniek z  mydła na dłoni. Wszyscy bawili się świetnie. Dopisywała nie tylko ładna pogoda, ale również dobry humor. Po skończonych zabawach  zmęczeni uczniowie obejrzeli film dla dzieci ”Pradawny ląd”.   W nagrodę za udział w zabawach sportowych   wszyscy  otrzymali  słodkości.

   Link do galerii:

    - Obrazek 3

    

    

  •  

    - Obrazek 1

   ZESTAWIENIE ZBIÓRKI MAKULATURY ZA MIESIĄC MAJ

    

   Lp.

   Nazwisko i imię ucznia

   Klasa

   Ilość makulatury

   1.

   Cichocki Mikołaj

   VII b

   2000 kg

   2.

   Ratkowska Patrycja

   VI b

   310 kg

   3.

   Ostrowska Karolina

   VI b

   160 kg

   4.

   Kachel Nadia

   III b

   130 kg

   5.

   Bielecka Kalina

   I a

   50 kg

   6.

   Barańska Karolina

   III c

    40 kg

   7.

   Czesnowski Maciej

   I a

   30 kg

   8.

   Kwiatkowski Olaf

   IV b

   30 kg

   9. Popczyk Adam IV c 130 kg

    

  • Sportowe warsztaty

   z Moniką Pyrek w Słupsku

    

   W czwartek, 24 maja uczniowie klasy III b uczestniczyli w warsztatach sportowych „MONIKA PYREK Camp”. Mieli oni niebywałą okazję do spotkania z jedną z najbardziej utytułowanych tyczkarek w Polsce – Moniką Pyrek, a także do oddania swojego pierwszego skoku o tyczce. Spotkanie to dało dzieciom dużo radości i pokazało jak wiele pozytywnej energii może dostarczyć aktywny tryb życia.

  •    "Niespełnione marzenia Kopciuszka"

      14 maja w Sławieńskim Domu Kultury odbył się III Konkurs na Małą Formę Teatralną o Charakterze  Profilaktycznym „PROFORMA 2018”, którego organizatorem jest  Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tegorocznym hasłem przewodnim konkursu było motto: „Bez alkoholu, bądź dorosły. Alkoholowi mówię nie”.

   Naszą szkołę w tym roku reprezentowali uczniowie klas II, III oraz IV. Bajkowe przedstawienie pt.: „Niespełnione marzenia Kopciuszka”  zostało nagrodzone gromkimi brawami przez publiczność, a mali aktorzy na scenie spisali się świetnie.

   W przedstawieniu brali udział:

   Marysia i Basia Pominkiewicz – Kopciuszek

   Arek Fedoruk - książę

   Sofiia Sakhnenko – wróżka

   Gosia Bryk – królowa

   Jakub Pawlak – król

   Mikołaj Gogler – lokaj

   Franek Krukowski – woźnica

   Hania Miranowicz i Kuba Pikór - narratorzy

    

   Link do galerii (przedstawienie w szkole):

    - Obrazek 1

  • - Obrazek 1

   Willkommen in Berlin!!!

   W piątek 18 maja uczniowie klas IV a, IV c, VI a, VI b oraz VII a wybrali się na wycieczkę do Berlina. Podczas wyprawy mogliśmy poznać wielokulturowość stolicy Niemiec. Zobaczyliśmy Wyspę Muzeów, Bramę Brandenburską - symbol jedności Niemiec oraz Pokoju i Wolności, Reichstag - siedzibę parlamentu Niemiec, największy na świecie Dworzec Kolejowy – Hauptbanhof oraz Mur Berliński. Kolejną atrakcją był pobyt w akwarium SEALIFE z ok. 4 tys. zwierząt reprezentującymi 80 gatunków podwodnego świata, gdzie czekała nas przejażdżka windą wewnątrz ogromnego akwarium z ok.1 mln litrów wody. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Techniki, w którym mogliśmy poznać odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań m.in. jak działa bateria; dlaczego niebo jest niebieskie, co pcha lokomotywę? Wyprawa była wyczerpująca, ale wrażenia ogromne. W drodze powrotnej okazało się jednak, że to nie koniec niespodzianek, gdyż mieliśmy szczęście podążać za nie byle jaką ekipą, a mianowicie drużyną piłkarzy FC Bayern München !!

   Wspomnienia na pewno pozostaną z nami na bardzo długo!


    

   Celina Cieśla

    

   Link do galerii:

    - Obrazek 2

  • - Obrazek 1

   ZESTAWIENIE ZBIÓRKI MAKULATURY ZA MIESIĄC KWIECIEŃ

    

   Makulaturę zbieramy tylko do końca maja!

    

   Lp.

   Nazwisko i imię ucznia

   Klasa

   Ilość makulatury

   1.

   Ostrowska Karolina

   VI b

   610 kg

   2.

   Popczyk Adam

   IV c

    350 kg

   3.

   Kachel Nadia

   III b

   278 kg

   4.

   Kluszczyński Artur

   II a

   180 kg

   5.

   Radkowska Patrycja

   VI b

   160 kg

   6.

   Ślifierski Mateusz

   IV b

    110 kg

   7.

   Czesnowski Maciej

   I a

   105 kg

   8.

   Gogler Mikołaj

   III a

   100 kg

   9.

   Lipski Eryk

   VI a

    100 kg

   10.

   Ostrowski Arkadiusz

   VII a

    100 kg

   11.

   Sienkiewicz Oskar

   VI a

   90 kg

   12.

   Szklany Kamil

   III b

   50 kg

   13.

   Grabowski Filip

   VI b

   50 kg

   14.

   Grupa Maciej

   III c

   50 kg

   15.

   Gorczyńska Michalina

   I b

   30 kg

   16.

   Kos Maja

   VII b

   30 kg

   17.

   Legierska Natalia

   VI b

   20 kg

  • - Obrazek 1

   27 maja uczniowie klas V  oraz chórek szkolny „Kornelki” przygotowali dla uczniów uroczystą akademię z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Owe święto obchodzone jest od 3 maja 1791 roku. Jego świętowanie w historii Polski było wielokrotnie zakazane, a uroczyście obchodzimy je  dopiero od 1990 roku. Obchodom w kraju zazwyczaj towarzyszy wiele spotkań i podniosła atmosfera.
   Co zawierała Konstytucja 3 Maja, że święto jest tak ważne w historii Polski i Polaków ? W dniu 3 maja 1791 roku sejm przyjął tak zwaną Ustawę Rządową, która nazwana została Konstytucją 3 Maja. Ustawa ta zmieniała ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów na monarchię dziedziczną, zaś szlachcie nieposiadającej ziemi (czyli tak zwanej gołocie), odbierała prawo głosu w sprawach istotnych i dotyczących państwa. Politycznie zrównała  mieszczan i szlachtę, a chłopów postawiła pod ochronę państwa, zniosła również liberum veto (wprowadzone w 1764 roku). Od roku 1795 roku przez 123 lata niewoli przywoływała walkę o niepodległość. Konstytucja 3 Maja spisana była w 11 artykułach, w których między innymi przyznawała władzę narodowi. Konstytucja wprowadziła prawo powszechnej niepodległości i trzyczęściowy podział władzy na władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Przewidywała zebrania sejmu co dwa lata jako zwyczajne i w razie, kiedy sytuacja narodu będzie tego wymagała jako nadzwyczajne.

   Link do galerii:

    - Obrazek 2

    

  • - Obrazek 1

   Wiosna zawitała  w radosnych barwach na nasza świetlicę. Dzieci na zajęciach plastycznych  wykonywały prace tematyczne związane z tą porą roku. Wychowankowie świetlicy nauczyli się piosenek o tematyce wiosennej oraz malowali ilustracje przedstawiające zwiastuny wiosny. Wykonywali również z kolorowego papieru wiosenne krajobrazy, kwiaty oraz  bociany w gnieździe. Wszystkie prace plastyczne wychowanków naszej świetlicy posłużyły do wykonania gazetek i wystawek o tematyce wiosennej, które zostały wyeksponowane w galerii prac uczniów na korytarzu szkolnym i w sali świetlicowej.

   Ważne majowe daty - Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 3 Maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce Konstytucji. W świetlicy szkolnej zrealizowano blok tematyczny dotyczący majowych świąt. Pani Kasia  i Asia  przeprowadziły zajęcia związane z historią naszego kraju. Nauczycielki rozmawiały  o świętach majowych. Dzieci wykonały z  białych i czerwonych papierowych motylków serce w kolorach naszych barw ojczystych. Wykonano też tematyczną gazetkę w świetlicy. A teraz czeka nas długi weekend majowyJ                                   

   Życzmy naszych wychowankom wspaniałego wypoczynku i dużo atrakcji w czasie tych świąt, 

   zorganizowanych na terenie naszego miasta.

    

   Link do galerii:

    - Obrazek 2

    

  • SZKOLNY KONKURS

   JĘZYKA POLSKIEGO

   KLAS IV

    

   28 marca 2018 r. odbył się szkolny Konkurs Języka Polskiego klas IV, a oto wyniki zmagań uczniów.

    

   I miejsce Igor Skoneczny – kl. IV c

   II miejsce Vanessa Dudzińska-Superson – kl. IV b

   III miejsce Hanna Miranowicz – kl. IV c i Julia Pawlak – kl. IV a

    

   GRATULUJEMY!

   I. Pieńkos-Supieta

  • - Obrazek 1

   ZESTAWIENIE ZBIÓRKI MAKULATURY ZA MIESIĄC MARZEC

    

    

   Lp.

   Nazwisko i imię ucznia

   Klasa

   Ilość makulatury

   1.

   Ostrowska Karolina

   VI b

   130 kg

   2.

   Popczyk Adam

   IV c

    120 kg

   3.

   Sienkiewicz Oskar

   VI a

   90 kg

   4.

   Michalik Antonina

   III b

   80 kg

   5.

   Szklany Kamil

   III b

   70 kg

   6.

   Legierska Natalia

   VI b

    60 kg

   7.

   Wieczorek Joanna

   V a

   50 kg

   8.

   Gorczyńska Michalina

   I b

   40 kg

   9.

   Czesnowski Maciej

   I a

    30 kg

   10.

   Lis Sebastian

   III a

    30 kg

   11.

   Poręba Aleksandra

   VI a

   20 kg

   12.

   Poręba Michał

   VII a

   20 kg

  •  

    

    

   „MASTER OF SPELLING”

    

   Dnia 23.03.2018r. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie zorganizowała Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Master of Spelling dla uczniów klas III. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością alfabetu oraz umiejętnością zapisywania przeliterowanych lub w całości usłyszanych słów.

    

                Mistrzami literowania zostały:

    

   I miejsce

   Barbara Pominkiewicz, kl. III c

   II miejsce

   Maria Pominkiewicz oraz Maja Majewska, kl. III c

   III miejsce

   Maja Kinczel, kl. III b

   Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

    

   Celina Cieśla

   Mirosław Niewiadomski

    

  •    - Obrazek 1

       W czwartek odbyły się warsztaty genealogiczno – historyczne przeprowadzone przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne „ Pomerania”. Warsztaty były jedną z nagród w wojewódzkim konkursie historycznym, którego I laureatką została uczennica klasy VII Natalia Fedoruk.

      W pierwszej części spotkania uczniowie mogli wysłuchać ciekawych informacji na temat historii rodów opowiedzianych przez prezesa „Pomeranii”, pana Wojciecha Wilskiego. Następnie głos zabrał Jerzy Mużyło, prezes Stowarzyszenia Kresów Wschodnich – Dziedzictwo i Pamięć, który opowiedział o wojennych losach swojej rodziny na Wołyniu oraz o działalności stowarzyszenia. Ojciec pana Jerzego, żołnierz AK - Antoni Mużyło, w czerwcu 1943 roku brał udział w organizacji i obronie wsi Pańska Dolina, nieopodal Łucka. Warto wspomnieć, że jego towarzyszami walki w Pańskiej Dolinie byli Józef i Antoni Cybulscy, którzy po wojnie zamieszkali w Sławnie. To właśnie ich losy opisała w swojej pracy uczennica Łucja Łysiak, prawnuczka Józefa Cybulskiego. Zbieg okoliczności sprawił, że praca Łucji dotarła do pana Jerzego Mużyło, który zainicjował spotkanie z rodziną państwa Łysiak podczas wręczenia nagród w Archiwum Państwowym w Szczecinie.

      Jerzy Mużyło uświadomił młodzieży, jak ważna jest pamięć o przodkach oraz pamięć o ofiarach Wołynia.

   W ostatniej części spotkania, podczas zajęć przeprowadzonych przez pracownika Archiwum Państwowego w Koszalinie, uczniowie mogli w praktyce dotknąć zagadnień genealogicznych,. Całości wydarzenia patronowała dyrektor szkoły Anna Hruzd, która na zakończenie spotkania podziękowała gościom za zaangażowanie w organizację warsztatów.

   Link do galerii:

    - Obrazek 2

  • - Obrazek 1

   Dbamy o swoje zdrowie. Uczniowie przez cały tydzień  wzbogacali swoją wiedzę o zdrowym stylu życia. W piątek na koniec cyklu zajęć  samodzielnie przygotowali koktajle mleczno-owocowe  z bananów, ananasa, mango i gruszek. Oczywiście najpierw  przypomnieliśmy sobie, jak wielką rolę odgrywają w naszym codziennym jadłospisie owoce i niezastąpione produkty  mleczne.  Potem dzieci samodzielnie obrały i pokroiły owoce  na talerzyki. Wrzucały do dzbanka i zalewały jogurtem lub kefirem. Wszystko to z pomocą wychowawcy zmiksowano blenderem.  Wszystkim bardzo smakował koktajl.

   Święto dziewczynek.  Pani Kasia opowiedziała skąd wzięło się to święto. Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca. Pełna nazwa tego święta brzmi: Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym dniu mężczyźni wręczają kobietom kwiaty i drobne podarunki. Należy pamiętać, że kobiety zasługują na szacunek i życzliwość każdego dnia, nie tylko 8 marca! Ciekawostka: W Tunezji Święto Kobiet obchodzone jest 13 sierpnia.  Dzieci  robiły  kwiaty z kolorowego papieru.  Chłopcy  złożyli życzenia swoim koleżankom, wręczając słodkości i kwiaty.  Wszystkiego najlepszego drogie Panie!

    

   Sławno moje miasto. Pod takim hasłem cały tydzień na świetlicy odbywały się zajęcia. Dzieci  poznały historię Sławna, określały położenie na mapie Polski. Swobodnie wypowiadały się na temat: „Co poleciłyby turystom do zwiedzania w naszym mieście?” Oglądały pocztówki, albumy i filmy, układały puzzle związane ze Sławnem. Jako prace plastyczne  wykonały herb miasta oraz  gazetkę na temat zabytków i ciekawych miejsc. Cykl zajęć zakończono quizem pod hasłem – „Czy znasz miasto w którym mieszkasz?” Wyróżnione   dzieci otrzymały dyplomy i słodkości.

    

    

   21 marca 2018r. do  świetlicy szkolnej zawitała wiosna. Wszystkie dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne, które potem stały się dekoracją wiosenną. Tego dnia uczniowie wybrali się także na spacer, w poszukiwaniu wiosny poza salą świetlicy. Znaleziono niezbite dowody na jej przyjście: pierwsze pąki na drzewach, głośno śpiewające ptaki oraz kwitnące krokusy. Uczniowie dowiedzieli się, które  wiosenne kwiaty są pod ochroną i  nie wolno ich  zrywać.

   Przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.   Przez ostatni tydzień poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne. Dbając o zachowanie tradycji Świąt Wielkanocnych w świetlicy dzieci z wielką ochotą zajęły się malowaniem kwiatów, zajączków, pisanek i  koszyczków wielkanocnych, które stały się ozdobą świetlicy i korytarza. W ostatnim dniu przed wiosennymi feriami dzieci  słuchały  zagadek i rymowanek. Odbył się krótki quiz o świętach. Dzieci czekała też niespodzianka: wielkanocny zajączek ukrył dla nich czekoladowe jajeczka.  Uczniowie udali  się na dwór w poszukiwaniu łakoci. Szukanie czekoladowych jajeczek sprawiło im dużo radości. Zajączka dzieci na podwórku niestety nie spotkały, ale słodkości udało się znaleźć każdemu.                           

   Link do galerii:

    - Obrazek 2

    

  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

   Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

   Rozstrzygnięto konkurs plastyczny organizowany przez Fundację Dziedzictwo i Urząd Miejski w Sławnie. Dotyczył on przygotowania ilustracji do nowego wydania Legend Powiatu Sławieńskiego. Komisja przyznała nagrodę główną oraz wyróżnienia.
   I miejsce – Weronika Sarosiek z Zespołu Szkół im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie – praca pt. „Siwek o trzech nogach” 
   Wyróżnienia dla uczniów naszej szkoły:
   - Maja Majewska – „Zaczarowany kot z Malechowa” 
   - Milena Kaliszczak – „Wigilia w kościele”, „Uzdrawiające źródełko przy Świętej Górze” 
   - Antonina Maj – „Cudowny ratunek przed Wilkami” 
   - Anna Halbina – „Siwek o trzech nogach” 
   - Nina Stachowicz – „Krzyż na niebie” 
   - Weronika Dudzińska-Superson – „Zaczarowany kot z Malechowa”. Gratulujemy i zapraszamy do galerii.
   Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego - Obrazek 1

  •  

    

    

    

   LAUREATKI

   KONKURSU

   RECYTATORSKIEGO

   W czwartek dnia 1 marca w Sławińskim Domu Kultury odbył się miejski etap  Małego Konkursu Recytatorskiego ARA. Młodzi recytatorzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Ostatecznie komisja wybrała trzy uczestniczki, które będą reprezentowały nasze miasto w etapie powiatowym tego konkursu. Są to:

   Maria Pominkiewicz

   Julia Mariak

   Hanna Lińska

   Serdecznie gratulujemy i zyczymy suksesów w etapie powiatowym.

    

    - Obrazek 1

  • - Obrazek 1

   ZESTAWIENIE ZBIÓRKI MAKULATURY ZA MIESIĄC LUTY

    

    

   Lp.

   Nazwisko i imię ucznia

   Klasa

   Ilość makulatury

   1.

   Cichocki Mikołaj

   VII b

   500 kg

   2.

   Ostrowska Karolina

   VI b

   180 kg

   3.

   Ratkowska Patrycja

   VI b

   160 kg

   4.

   Popczyk Adam

   IV c

    150 kg

   5.

   Myślińska Agata

   V a

    140 kg

   6.

   Czesnowski Maciej

   I a

    100 kg

   7.

   Lis Sebastian

   III a

    90 kg

   8.

   Legierska Natalia

   VI b

    70 kg

   9.

   Mallek Filip

   III c

    60 kg

   10.

   Kownacka Dominika

   I a

   55 kg

   11.

   Szklany Kamil

   III b

   50 kg

   12.

   Janus Maja

   VII a

   30 kg

   13.

   Maj Antonina

   IV a

   20 kg

    

    

  • KONKURS ORTOGRAFICZNY

   KLAS IV 

            19.02.2018 r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny klas IV, w którym udział

   wzięło 12 uczniów. A oto wyniki:

   •  I miejsce       JULIA PAWLAK - IVa
   • II miejsce      WIKTORIA  ZIÓŁKOWSKA-IVa
   • III miejsce    ZUZANNA  ŁUCZAK - IVa

    

                                           GRATULUJEMY!!!

  Wiadomości

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego
   ul. Kossaka 31
   76-100 Sławno
  • 059 810 38 27

  Galeria zdjęć