Koncepcja rozwoju szkoły STATUT SZKOŁY Pomoc psych.-ped. Program Wychowawczo-profilaktyczny Kalendarz imprez i uroczystości Dekalog Bezpiecznej Szkoły Regulaminy nagród dla uczniów Świetlica Biblioteka Szkolny regulamin korzystania z darmowych podręczników Kryteria przyznawania uczniom stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

Dekalog Bezpiecznej Szkoły

Nauczyciel w swoich działaniach dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ma obowiązek kierować się dobrem uczniów, troską o ich bezpieczeństwo, zdrowie, postawę moralną i obywatelską z poszanowaniem ich godności  osobistej.

1. Nauczyciele pełnią systematycznie dyżury na przerwach zgodnie z regulaminem.

2. Uczniowie na przerwach zachowują się zgodnie z ustalonym „Regulaminem zachowania się w czasie przerw”.

3. Uczniowie świadomie współpracują z pracownikami szkoły, zgłaszając przypadki przemocy, agresji, kradzieży, palenia papierosów bądź picia alkoholu na terenie szkoły.

4. Każdy nauczyciel po skończonych zajęciach lub dyżurze jest zobowiązany do odniesienia dziennika lekcyjnego do pokoju nauczycielskiego.

5. Udział uczniów w imprezach, wycieczkach, uroczystościach lub innych zajęciach poza terenem szkoły musi odbywać się pod nadzorem wychowawcy bądź nauczyciela. Uczeń samodzielnie może z nich wrócić do domu tylko za pisemną zgodą rodziców.

6. W przypadku złego samopoczucia ucznia w czasie lekcji, po telefonicznej informacji ze strony szkoły, rodzic jest zobowiązany do odebrania dziecka osobiście lub przez inną wskazaną przez niego osobę.

7. Uczeń może być zwolniony z lekcji, zajęć świetlicowych i wszystkich form zajęć pozalekcyjnych jedynie przez wychowawcę klasy na podstawie pisemnej informacji od rodzica lub prawnego opiekuna umieszczonej w dzienniczku. W razie nieobecności wychowawcy ucznia może zwolnić dyrektor szkoły bądź jego zastępca.

8. Wszyscy pracownicy szkoły zabierający ucznia z lekcji na inne zajęcia lub badania lekarskie, są zobowiązani po ich zakończeniu odprowadzić go do nauczyciela prowadzącego w tym czasie zajęcia z jego klasą.

9. Nie wolno pozostawiać uczniów w klasie bez opieki (w wyjątkowych sytuacjach, które zagrażają zdrowiu i bezpieczeństwu dziecka nauczyciel może pozostawić uczniów pod opieką innej osoby dorosłej), a także nie wolno wypuszczać uczniów z klasy podczas lekcji (wyjątek stanowi nagła potrzeba fizjologiczna ucznia oraz pkt. 1 procedury powiadamiania o zakłócaniu toku lekcji przez uczniów SP nr 1 w Sławnie).

10. Szkoła w zakresie bezpieczeństwa współpracuje systematycznie z policją, Sądem Rodzinnym, poradniami i wszelkimi instytucjami wspierającymi prawidłowy rozwój uczniów i podnoszącymi bezpieczeństwo w szkole.