• Aktualizacja danych

   Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • W środę  10 stycznia  w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, których  tematem było bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych. Pani Asia opowiadała  o różnych niespodziewanych sytuacjach, które mogą zdarzyć się podczas zimowych zabaw, także tych na śniegu i lodzie. Przypomniała zasady bezpieczeństwa obowiązujące dzieci, kiedy przebywają poza domem, na przykład, gdy pojawią się nieoczekiwane spadki temperatur, a także zaprezentowała sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci obejrzały film „Bezpieczne ferie w domu”. Nabyta wiedza i poznane umiejętności pomogą uczniom zachować szczególną ostrożność w okresie zbliżających się ferii zimowych.

    

   „Zima się chyba obraziła, dlatego śniegu nam poskąpiła”, a mimo to dzieci przypominały o jej istnieniu  śpiewając zimowe piosenki  i wykonując prace plastyczne:  przestrzenną pracę plastyczną – „Pingwinia rodzina” oraz rysunek farbami - „Zima jaką lubię” i „Zimowe sporty”.         

                                                                          

   Kiedy  po świętach wróciliśmy do świetlicy, dzieci z zapałem wzięły się do pracy. Naszym pierwszym celem były maski karnawałowe, które wykonaliśmy z przygotowanych szablonów. Po wycięciu wybranego kształtu dzieci ozdabiały go według własnej inwencji.

    

  • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, dnia 10 stycznia 2018r. odbyło się spotkanie edukacyjno - profilaktyczne z udziałem Pani Magdaleny Skrzeczkowskiej - pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Sławnie.

            Pani Magdalena przypomniała uczniom na jakie niebezpieczeństwa narażeni są w czasie zimowego wypoczynku. Omówione zostały zagrożenia mogące występować w miejscu zamieszkania, na drogach, ze zwróceniem szczególnej uwagi na zabawę w okolicy zamarzniętych zbiorników wodnych. Prowadząca przypomniała dzieciom o obowiązku noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowanym. Ponadto poruszyła kwestię niebezpieczeństwa związanego z nawiązywaniem znajomości z nieznajomymi, także tymi poznanymi przez Internet. Zwróciła uwagę na sposoby walki z wirusem grypy.

            Ważną częścią spotkania było uświadomienie uczniów jak niebezpieczne jest picie alkoholu, zażywanie narkotyków i dopalaczy. W tym celu prowadząca wykorzystała profesjonalny sprzęt, taki jak alkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu i narkogogle symulujące wiele skutków używania narkotyków. Możliwość ich przymierzenia spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dzięki temu mogli zobaczyć świat widziany oczami człowieka, który pił alkohol, lub zażywał narkotyki.

            Podczas spotkania uczniowie brali żywy udział w dyskusji, chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konkretne wnioski.

            Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczniów naszej szkoły tegoroczne ferie będą bezpieczne!

    

  • W piątek 5 stycznia w naszej szkole rozbrzmiewały prawdziwe taneczne rytmy. To wszystko za sprawą balu karnawałowego, zorganizowanego dla klas I – III. Wśród księżniczek, wróżek, policjantów, najróżniejszych wojowników  czy zwierzaków trudno było rozpoznać uczniów, których inwencja twórcza w doborze strojów przekraczała najśmielsze wyobrażenia. Zabawę poprowadzili animatorzy Kulka i Kulek - animatorzy imprez rozrywkowych dla dzieci.  Program balu był bardzo urozmaicony. Dzieci brały udział nie tylko w zabawie ale w różnego rodzaju konkursach, tańcach i pląsach.

   Link do galerii:

  • Fascynująca przygoda z „Paddingtonem 2”

   5 stycznia 2018 r. sympatyczny niedźwiadek Paddington zabrał uczniów kl. IV b i IV c w niezwykłą podróż poszukiwania tajemniczej księgi. Pełne zwrotów akcje, komiczne przygody misia oraz chwile pełne wzruszeń pozwoliły dzieciakom oderwać się od codzienności i udać w świat fikcji. Można było się domyślić, iż nikt podczas seansu nie będzie znudzony. Wszyscy usatysfakcjonowani, pełni uśmiechu i refleksji wyszli z sali kinowej, zapamiętując myśl Paddingtona, aby dostrzegać w innych dobro, dzięki czemu sami będziemy lepsi.
   Wyjazd zorganizował p. G. Buczkowski, zaś opiekunami były p. K. Skibińska oraz I. Pieńkos-Supieta.
   Na koniec na wszystkich czekała miła niespodzianka, każdy z uczestników seansu otrzymał plakat – kalendarz z podobizną sympatycznego niedźwiadka.

   I. Pieńkos-Supieta

  • Biblioteka szkolna i miejska

        Czytelnictwo - I semestr 

   Klasa

   Ilość wypożyczonych książek

   Ilość uczniów w klasie

   Ilość książek na ucznia

   zajęte miejsce

   I a

   297

   22

   13,5

    

   I b

   391

   23

   17,0

    

   II a

   570

   19

   30,0

   I

   IIIa

   405

   21

   19,3

   III 

   III b

   384

   22

   17,5

    

   III c

   491

   21

   23,4

   II

   IV a

   343

   20

   17,2

   I

   IV b

   243

   20

   12,2

   III 

   IV c

   164

   20

   8,2

    

   V a

   183

   17

   10,8

    

   V b

   206

   16

   12,9

   II

   VI a

   193

   26

   7,4

    

   VI b

   192

   26

   7,4

    

   VII a

   196

   22

   8,9

    

   VII b

   130

   19

   6,8

    

   Razem

   4388

   314

   14,00

    

    

    

    

    

  • ZESTAWIENIE ZBIÓRKI MAKULATURY

   ZA MIESIĄC GRUDZIEŃ

    

   Lp.

   Nazwisko i imię ucznia

   Klasa

   Ilość

   makulatury

   1

   Ostrowska Karolina

   VI b

   340 kg

   2

   Czyż Antonina

   IV a

   190 kg

   3

   Hadryś Paweł

   I a

   190 kg

   4

   Kownacka Daniela

   V b

   142 kg

   5

   Barańska Karolina

   III c

   110 kg

   6

   Popczyk Adam

   IV c

   80 kg

   7

   Zittermann Eliza

   III c

   65 kg

   8

   Jędrzejczyk Anastazja

   III c

   63 kg

   9

   Czesnowski Maciej

   I a

   56 kg

   10

   Wieczorek Joanna

   V a

   50 kg

   11

   Gorczyńska Michalina

   I b

   40 kg

   12

   Legierska Natalia

   VI b

   40 kg

   13

   Majewska Maja

   III c

   30 kg

   14

   Mallek Filip

   III c

   30 kg

   15

   Myślińska Agata

   V a

   30 kg

   16

   Mikinka Amelia

   IV b

   20 kg

   17

   Zawarska Natalia

   III c

   20 kg

   18

   Lokś Amelia

   I a

   20 kg

   19

   Maj Antonina

   IV a

   18 kg

  • "Bóg się rodzi..."

   Ostatniego dnia przed świętami Bożego Narodzenia w szkole wszyscy poczuliśmy atmosferę prawdziwego, świątecznego oczekiwania. To wszystko za sprawą jasełek, które wprowadziły nas w ten uroczysty nastrój. Historia narodzenia Jezusa przedstawiona przez uczniów to klimat pewnej mistyczności oraz możliwość uczestniczenia w tajemnicy Bożego Narodzenia. Przedstawienie wzbogacono wspaniałą oprawą muzyczną, na którą składał się śpiew chóru, występy solistów czy gra na instrumentach. Jak co roku zawitało do nas również Betlejemskie Światło Pokoju, którego tegoroczne hasło brzmi „W Tobie jest światło”.

    

   Link do galerii:

  •  

   Nadszedł świąteczny czas. Aby wprowadzić dzieci w tą radosną atmosferę pani Katarzyna Mendoń  zaprosiła dzieci w świat bajki. Wszyscy usiedli w  w kręgu i słuchali w skupieniu bajki pt: "Święty Mikołaj". Potem  dzieci odpowiadały na pytania dotyczące tej bajki. Najlepsi, czyli ci którzy najwięcej zapamiętali, otrzymali słodkie nagrody. Jak co roku dzieci z utęsknieniem  czekają na wizytę prawdziwego świętego Mikołaja w ich własnych domach.

   ***

   W świetlicy szkolnej odbyły się także zajęcia plastyczne w ramach lekcji otwartej przeprowadzonej przez panią Anię Machłaj. W czasie zajęć dzieci wykonywały przestrzenne serduszka, które później zawiesiły na choince w świetlicy. Trzeba przyznać, że coraz piękniej wygląda ta nasza choinka. 

   ***

   Podsumowaniem „świątecznych zajęć” był  quiz  pt: "Co wiem o świętach Bożego Narodzenia?". Dzieci  podzielone na dwie grupy  odpowiadały na pytania , zdobywając śnieżynkowe punkty. Dzięki wiedzy zdobytej na zajęciach odpowiedzi na pytania nie sprawiały uczniom trudności. Wygrała drużyna składająca sie z uczniów klas III. Na koniec wszyscy razem zaśpiewali  kolędy i pastorałki.

    

  • Zwycięstwo w konkursie historycznym!

    

   W ubiegły piątek nastąpiło rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu historyczno – genealogicznego, zorganizowanego przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie wzięły udział trzy uczennice klasy VII b: Natalia Fedoruk, Oliwia Mutka oraz Łucja Łysiak, które opisały historię swoich rodów zawierającą się w  temacie „Skąd mój ród, skąd moje korzenie?”.

   Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Natalia Fedoruk, a Oliwia Mutka została laureatką konkursu.

   Wręczenie nagród w konkursie, który swoim patronatem objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego nastąpi wkrótce  w Szczecinie. Warto dodać, że oprócz pamiątkowych dyplomów dziewczęta otrzymają również nagrody pieniężne. Dodatkową nagrodą dla szkoły będzie cykl wykładów i warsztatów o tematyce genealogicznej.

   Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz ich rodzicom oraz życzymy dalszych sukcesów!

    

  • Wartościowa lekcja z kuratorem sądowym

    

               Dnia 14 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sławnie uczniowie klas VI  i VII wzięli udział spotkaniu z zawodowym kuratorem sądowym Panią Anetą Wronkowską.

               Pani kurator opowiedziała uczniom, czym jest demoralizacja, poinformowała  o konsekwencjach prawnych złego zachowania w szkole oraz w jakich okolicznościach Sąd przyznaje nadzór kuratora. Przestrzegła również przed niewłaściwym korzystaniem z Internetu i telefonów komórkowych. Podczas spotkania wywiązała się dyskusja, uczniowie poruszyli nurtujące ich kwestie. Interesowali się przede wszystkim konsekwencjami prawnymi nieprzestrzegania zasad i norm szkolnych, pytali o prawa i obowiązki ucznia.

               Uświadamianie zagrożeń jest bardzo ważnym procesem profilaktycznym. Spotkanie  z Panią Anetą Wronkowską było dla wszystkich wartościową lekcją.

               Zorganizowanie zajęć było realizacją zadań w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego: „Prawym być, zdrowym być, mądrym być”.

    

    

  • Mikołajki w świetlicy

   W pierwszym tygodniu grudnia podczas zajęć w świetlicy trwały rozmowy na temat wymarzonych prezentów. Uczniowie słuchali piosenek o Mikołaju, ale także wykonały piękne portrety świętego Mikołaja. Technika była dowolna. Jedne malowały farbami, inne rysowały kredkami. Co roku każde dziecko z niecierpliwością oczekuje na 6 grudnia. W tym dniu odbył się  konkurs na najładniejszego Mikołaja. Dzieci wykonały  prace przestrzenne – piękne Mikołaje z rolki papieru i kolorowej bibuły. Uczniowie, których prace zostały nagrodzone to: Magdalena Krajewska, Amelia Chiniewicz, Sofija Sakhnenko, Zuzanna Krzemińska, Zofia Szenwald. Dzieci otrzymały upominki -  czekoladowe jajka niespodzianki.

    

   Andrzejki w świetlicy


   Kilka dni przed Andrzejkami omawialiśmy znane i popularne wróżby dawniej i dziś. Kolorowaliśmy postacie wróżbitów i rozmaite symbole andrzejkowe. 30 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc we wróżbach, które dotyczyły imienia przyszłej sympatii, wybranych zawodów, wróżb numerologicznych, wróżenia z kostek do gry. Na koniec dzieci  zostały poczęstowane ciasteczkami z wróżbą. 

   Ten dzień przyniósł dzieciom moc wrażeń i przyjemnej zabawy. 

    

   Konkurs układania puzzli w świetlicy

   W świetlicy odbył się konkurs układania puzzli. Dzieci miały za zadanie w jak najkrótszym czasie ułożyć obrazek składający się ze 100 elementów. Pracowały w grupach. Najszybsza  okazała się grupa  Danieli Kownackiej, która zdobyła I miejsce. II miejsce zajęła grupa Bartka Guta, a III   miejsce zajęła grupa Mikołaja Jurczyka. Zwycięscy  otrzymali pamiątkowe  słodkości.  Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród uczniów układania puzzli jako tradycyjnej formy spędzania wolnego czasu oraz  dobrej zabawy rozwijającej orientację i spostrzegawczość.

    

    

    

    

    

  • ZESTAWIENIE ZBIÓRKI MAKULATURY

   ZA MIESIĄC LISTOPAD

    

   Lp.

   Nazwisko i imię ucznia

   Klasa

   Ilość makulatury

   1.

   Ostrowska Karolina

   VI b

   752 kg

   2.

   Popczyk Adam

   IV c

   185 kg

   3.

   Czyż Antonina

   IV a

   150 kg

   4.

   Ratkowska Patrycja

   VI b

   120 kg

   5.

   Czesnowski Maciej

   I a

   90 kg

   6.

   Myślińska Agata

   V a

   90 kg

   7.

   Jędrzejczyk Anastazja

   III c

   60 kg

   8.

   Legierska Natalia

   VI b

   57 kg

   9.

   Szklany Kamil

   III b

   40 kg

   10.

   Konieczna Kinga

   V a

   30 kg

   11.

   Rojek Michał

   II a

   30 kg

   12.

   Bajtek Franciszek

   IV a

   30 kg

   13.

   Okuniewski Paweł

   I b

   20 kg

   14.

   Łysiak Łucja

   VII b

   20 kg

   15.

   Wenc Igor

   IV b

   20 kg

   16

   Maj Antonina

   IV a

   12 kg

   17.

   Krycka Oliwia

   VII a

   10 kg

   18.

   Kos Maja

   VII b

   10 kg

   19.

   Pominkiewicz Marysia

   III c

   10 kg

   20.

   Pominkiewicz Barbara

   III c

   10 kg

    

  •  

   Rozwijamy pasje...

   29 listopada na zaproszenie bibliotek szkolnej i miejskiej odwiedził nas Grzegorz Pietrzykowski - płetwonurek i podróżnik ze Świdwina, który nurkował w wodach Adriatyku, Morzu Czerwonym, Oceanie Indyjskim- w pobliżu archipelagu Malediwy, poznał także piękno dna Bałtyku i naszych jezior. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas VIIa, VIIb i VIa, którzy z  zainteresowaniem słuchali opowieści o wyprawach i zwiedzaniu podwodnego świata. W trakcie spotkania Pan Grzegorz zaprezentował pełne wyposażenie płetwonurka, prezentując je na modelu, w którego rolę wcielił się jeden z uczniów. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć dwa filmy z wypraw naszego gościa i podziwiać piękno podwodnego świata. Pan Grzegorz podkreślił ważną rolę dbania o środowisko naturalne oraz nieingerowania w naturę, abyśmy mogli cieszyć się pięknymi widokami podwodnego krajobrazu. Zaznaczył, że podczas wypraw najważniejsze jest bezpieczeństwo płetwonurków i zachowanie zdrowego rozsądku przy spotkaniach z niebezpiecznymi mieszkańcami  mórz i oceanów. Podkreślił również, że warto odkryć w sobie pasje i nieważne, jakie one są, najważniejsze jest to, aby je rozwijać i mieć z tego frajdę.

    

  • Wizyta uczniów w oczyszczalni

   W dniu 23 listopada 2017 r. uczniowie klasy V a i V b wraz z nauczycielami przyrody zwiedzili sławieńską oczyszczalnię ścieków. Pan Zdunek w bardzo przystępny sposób przybliżył uczniom sposób funkcjonowania oczyszczalni. Na koniec spotkała uczniów miła niespodzianka w postaci pysznego poczęstunku zorganizowanego przez panią A. Kownacką. Opiekunki i uczniowie serdecznie dziękują za miłe przyjęcie.

  • ZESTAWIENIE ZBIÓRKI MAKULATURY

   ZA MIESIĄC PAŹDZIERNIK

    

   Lp.

   Nazwisko i imię ucznia

   Klasa

   Ilość makulatury

   1.

   Ostrowska Karolina

   VI b

   315 kg

   2.

   Mikinka Amelia

   IV b

   150 kg

   3.

   Rosiak Wiktoria

   VI b

   130 kg

   4.

   Czyż Antonina

   IV a

   110 kg

   5.

   Zittermann Eliza

   III c

   100 kg

   6.

   Wieczorek Joanna

   V a

   100 kg

   7.

   Mutka Oliwia

   VII b

   100 kg

   8.

   Kusznerczuk Oliwier

   IV a

   80 kg

   9.

   Gorczyńska Michalina

   I b

   80 kg

   10.

   Stępień Hubert

   I a

   70 kg

   11.

   Szklany Kamil

   III b

   60 kg

   12.

   Sewastianow Tomasz

   VI b

   50 kg

   13.

   Lipski Eryk

   VI a

   50 kg

   14.

   Mosak Cyprian

   V b

   50 kg

   15.

   Rojek Michał

   II a

   50 kg

   16

   Czesnowski Maciej

   I a

   35 kg

   17.

   Kownacka Daniela

   V b

   33 kg

   18.

   Stanisławska Hanna

   IV a

   30 kg

   19.

   Kowalczyk Piotr

   VII a

   20 kg

   20.

   Kwiatkowski Olaf

   IV b

   20 kg

   21.

   Kownacka Dominika

   I a

   9 kg

   22.

   Pominkiewicz Barbara

   III c

   8 kg

   23.

   Pominkiewicz Marysia

   III c

   8 kg

   24.

   Maj Antonina

   IV a

   7 kg

   25.

   Legierska Natalia

   VI b

   6 kg

   26.

   Grupa Maciej

   III c

   5 kg

   27.

   Krycka Marcelina

   V b

   5 kg

    

  • W tym roku obchodziliśmy 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.  Data 11 listopada 1918 r. to ostateczna kapitulacja Niemiec na froncie zachodnim, którą zakończyła się I wojna światowa. 11 listopada to także przekazanie przez Radę Regencyjną władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Marszałek Piłsudski w tym dniu został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich, a dzień później powierzono mu misję tworzenia rządu.

   Klasy VI zaprosiły wszystkich uczniów na bardzo ciekawą akademię przybliżającą nam historię drogi do wolności naszego narodu. Zaskakująca sceneria i poruszające pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru wprowadziły oglądających w nastrój wzruszenia i zadumy.

    

   Link do galerii:

  • ŻYWA LEKCJA HISTORII

    

   We wtorek, po raz kolejny, gościliśmy w szkole Teatr Historyczny Krzysztofa Góreckiego. Widowisko przygotowane dla klas IV i V dotyczyło starożytnego Rzymu i Grecji.  Uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądały starożytne ubrania oraz broń. Na koniec podziwiali walki gladiatorów.

    

   Link do galerii:

  •  

   PATRIOTYCZNIE NA ŚWIETLICY

    

   Z okazji 11 listopada czyli Święta Niepodległości odbyła sie lekcja historyczna przeprowadzona przez panią Ewę Byszewską . Pani Ewa opowiadała o historii Polski w czasach niewoli. Przedstawiła zasługi marszałka Józefa Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Podczas zajęć dzieci wykonały gazetkę ścienną z okazji Święta Niepodległości  oraz   prace plastyczne o różnym stopniu trudności. Najładniejsze prace wykonali : Michalina Gorczyńska , Arek Fedoruk, Alicja Wasik , Julia Pawlak, Roksana Wasik , Ania Mielniczek.  Został zorganizowany  konkurs  śpiewania  pieśni patriotycznych. Najpiękniej wykonał pieśń Igor Łuczak, Bartek Gut i Szymon Szymanek. Dzieci otrzymały nagrody w postaci upominku.

    

  •  

   8 listopada to w Europie Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Dlatego już od 7 lat dzieci z klas I – III  wspólnie z 7794 placówkami z całej Polski bierą udział w programie Śniadanie Daje Moc. Ten poranny posiłek okazuje się być najważniejszym w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dziś w naszej szkole od godz. 8.00 rozpoczęło się wielkie przygotowanie gigantycznego drugiego śniadania. Klasy wypełnione owocami, warzywami, sprzętem kuchennym to miła odmiana dla książek i zeszytów. Mali kucharze z zapałem wzięli się do pracy, a jej efekty można było podziwiać w postaci wielobarwnych kanapek.

    

  Wiadomości

  Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego
   ul. Kossaka 31
   76-100 Sławno
  • 059 810 38 27

  Galeria zdjęć