Koncepcja rozwoju szkoły STATUT SZKOŁY Pomoc psych.-ped. Program Wychowawczo-profilaktyczny Kalendarz imprez i uroczystości Dekalog Bezpiecznej Szkoły Regulaminy nagród dla uczniów Świetlica Biblioteka Szkolny regulamin korzystania z darmowych podręczników Kryteria przyznawania uczniom stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe

Regulaminy nagród dla uczniów

REGULAMINY PRZYZNAWANIA UCZNIOM NAGRÓD

„NAGRODA DYREKTORA”

1. Nagrodę przyznaje Dyrektor Szkoły absolwentowi po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej.
    2. Nagroda Dyrektora Szkoły  jest wyróżnieniem dla ucznia uzyskującego nieprzeciętne wyniki w nauce, zajmującego czołowe miejsca w pozaszkolnych konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, wykazującego się szczególną aktywnością artystyczną i sportową. Uczeń otrzymujący nagrodę powinien swą postawą moralną i kulturą osobistą dawać wzór do naśladowania i przynosić zaszczyt szkole. Swym zaangażowaniem społecznym musi dawać świadectwo wrażliwości na potrzeby środowiska szkolnego i drugiego człowieka.
    3. Kandydatów do nagrody zgłaszają pisemnie wychowawcy klas VIII trzy dni przed końcoworocznym posiedzeniem klasyfikacyjnym Rady Pedagogicznej. Zgłoszenia przedkładane są dyrektorowi.
    4. Zgłoszenie powinno zawierać uzasadnienie wychowawcy klasy i podpisy innych nauczycieli. W uzasadnieniu należy podać konkretne osiągnięcia ucznia. Ostateczną decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje dyrektor szkoły (w porozumieniu z wicedyrektorem i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego  -gospodarze klas IV – VIII).
    5. Dyrektor informuje Radę Pedagogiczną o podjętej decyzji na końcoworocznym posiedzeniu klasyfikacyjnym Rady Pedagogicznej.
    6. Nagroda wręczana jest absolwentom w dniu wręczenia świadectw ukończenia szkoły.

Warunki otrzymania przez ucznia Nagrody Dyrektora Szkoły:

1. Uczeń obowiązkowo musi spełnić wszystkie poniższe warunki:
    • uzyskanie wysokich wyników w nauce, czyli oceny celujące, bardzo dobre i dobre dające na świadectwie średnią ocen powyżej 5,1,
    • ocena wzorowa lub bardzo dobra zachowania w bieżącym i poprzednim roku szkolnym,
    • uzyskanie z egzaminu ósmoklasisty co najmniej 87%
    1. Uczeń musi spełnić przynajmniej dwa warunki spośród podanych niżej:
    • indywidualne nagrody i wyróżnienia uzyskane w konkursach przedmiotowych na szczeblu miejskim i wyżej w danym roku szkolnym,
    • uzyskanie nieprzeciętnych wyników w rywalizacji sportowej, czyli indywidualne lub zespołowe nagrody i wyróżnienia w zawodach sportowych na szczeblu ponad powiatowym w danym roku szkolnym,
    • indywidualne lub zespołowe nagrody i wyróżnienia w przeglądach artystycznych na szczeblu ponad gminnym i wyżej w danym roku szkolnym,
    • prezentuje na forum pozaszkolnym własny dorobek twórczy (literacki, artystyczny, naukowy, techniczny),
    • efektywnie działa w organizacjach szkolnych (potwierdzenia opiekunów),
    • angażuje się w życie szkoły (konkretne dokonania).

NAGRODA „SUPER UCZEŃ”

1. Nagroda wręczana jest:
    • uczniowi klasy IV, który osiągnął najwyższą średnią (powyżej 5,0) w klasyfikacji końcoworocznej oraz wzorową ocenę z zachowania,
    • uczniowi klasy V, który osiągnął najwyższą średnią (powyżej 5,0) w klasyfikacji końcoworocznej oraz wzorową ocenę z zachowania,
    • uczniowi klasy VI, który osiągnął najwyższą średnią (powyżej 5,0) w klasyfikacji końcoworocznej oraz wzorową ocenę z zachowania.
    • uczniowi klasy VII, który osiągnął najwyższą średnią (powyżej 5,0) w klasyfikacji końcoworocznej oraz wzorową ocenę z zachowania.
    • uczniowi klasy VIII, który osiągnął najwyższą średnią (powyżej 5,0) w klasyfikacji końcoworocznej oraz wzorową ocenę z zachowania
    • w przypadku, gdy więcej niż jeden uczeń spełnia powyższe kryterium w danym roczniku brane będą pod uwgę wyniki z poprzedniego semestru, a jeżeli średnie były takie same przyznaje się nagrodę ex aequo.
    1. Nagroda Super Ucznia jest wręczana w dniu zakończenia roku szkolnego.