Patron szkoły Historia Hymn szkoły Wykaz nauczycieli od 1969r. Dyplomy, certyfikaty, podziękowania

HISTORIA  SZKOŁY

13 grudnia 1969r. odbyło się uroczyste otwarcie Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ulicy Kossaka 31, której nadano imię „XXV – lecia PRL” oraz wręczono sztandar. Naukę rozpoczęło w niej 689 uczniów w 21 oddziałach, a pracę 23 nauczycieli. Funkcję kierownika sprawowała Zofia Oleś.

Rada Pedagogiczna:

20. Multan Wacława – j. polski

21. Polilejko Grażyna - fizyka, chemia

22.Radawiec Irena – j. polski

Od 1974r. szkoła stała się Zbiorczą Szkołą Gminną, uczęszczali do niej uczniowie ze Sławna i okolicznych wiosek: Bobrowic, Bobrowiczek, Smardzewa, Ryszczewa, Kwasowa, Pomiłowa, Sławska, Radosławia, Starego Krakowa, Boleszewa, a funkcję dyrektora pełniła pani Zofia Oleś.

13 maja 1989r. Rada Pedagogiczna podjęła uchwałę o zmianie nazwy szkoły. Wówczas szkoła nie miała patrona i nosiła nazwę  „Szkoła  Podstawowa Nr 1 w Sławnie”.

W 1991r. nowym dyrektorem została pani Elżbieta Wlazło, pełniąca tę funkcję do września 2006r.

W związku z reformą oświaty Rada Miejska w Sławnie podjęła uchwałę 12 marca 1999r. o przekształceniu z dniem 1 września 1999r. Szkoły Podstawowej Nr 1 w sześcioletnią szkołę podstawową.

Dnia  27 maja 2000r. szkoła otrzymała nazwę „Kornela Makuszyńskiego”  - człowieka wielkiego, wrażliwego na krzywdę dzieci, „poetę serc i słonecznych uśmiechów”.